Dlaczego obuwie marki Birkenstock to najlepszy wybór do chodzenia po domu? Wyjaśniamy!

Chodzisz po domu w kapciach? Zadbaj o to, by były wygodne, a Twoje stopy Ci podziękują! Dlaczego? Wybór nieodpowiedniego obuwia może negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu. Postaw na buty, które będą się o Ciebie troszczyć na każdym kroku. W tej roli doskonale sprawdzą się modele z kolekcji marki Birkenstock.

Zdrowe buty Birkenstock – co je charakteryzuje?

Chociaż obecnie buty niemieckiej marki uznawane są za ponadczasowy i zawsze modny klasyk, stworzono je jako obuwie zdrowotne. Dopiero po latach prosty design nawiązujący do modernistycznej architektury XX wieku podbił serca trendsetterek na całym świecie i spowodował wysyp klapek typu Birkenstock na rynku. Prozdrowotne właściwości pierwowzorów zaklęte są w ich podeszwach, a konkretnie anatomicznych wkładkach. Wyróżnia je łoże korytkowe stworzone tak, aby odzwierciedlać ślad stopy pozostawiony na piasku. Jego elementem jest głęboki zapiętek, a także model pięty, wzmocniony nosek i stabilizatory łuków poprzecznego i podłużnego. 

Wkładka opracowana przez Konrada Birkenstocka na początku XX wieku ma za zadanie odwzorowywać naturalne ułożenie stopy, co przekłada się na sprężystość. Celem stworzenia łoża korytkowego była chęć powrotu do zwyczaju chodzenia boso – tak, jak człowiek czynił przed wiekami. Skoro w nowoczesnym świecie codzienne funkcjonowanie bez obuwia nie jest możliwe, rozwiązaniem mogą być właściwie zaprojektowane buty.

 

Klapki Birkenstock Madrid EVA z widoczną anatomiczną wkładką – fot. zdrowybut.pl

 

Dlaczego warto nosić zdrowe kapcie?

Kapcie to typ obuwia, który zakładamy w domu. Jedną z jego funkcji jest izolowanie stóp od chłodnej podłogi, co jest przydatne szczególnie zimą. Po całym dniu spędzonym w butach wyjściowych nasze stopy powinny odpocząć. Wielu z nas nie wyobraża sobie jednak rezygnacji z obuwia domowego i nie jest to nic złego. Aby zadbać o zdrowie swoich stóp, warto po prostu sięgnąć po kapcie Birkenstock. Dlaczego?

Przede wszystkim dla wspierania wspomnianej powyżej idei naturalnego chodu. Ciągłe stąpanie po twardym podłożu prowadzi do obniżenia łuku stopy, a w efekcie płaskostopia. Odpowiednie kapcie przeciwdziałają rozwinięciu się schorzenia. Ponadto buty niemieckiej marki wspierają profilaktykę przeciw haluksom i innym deformacjom w obrębie palców. Anatomiczna wkładka wspomaga także układ krążenia oraz odciąża kręgosłup. Chodząc w takich kapciach, ćwiczymy mięśnie stóp i łydek, dzięki czemu stają się smuklejsze. Jeśli chcesz zatroszczyć się o zdrowie swoich stóp, wykonując codzienne, domowe aktywności, sprawdź ofertę obuwia domowego Birkenstock na ZdrowyBut.pl.

 

Chodaki Birkenstock Boston to stylowy wybór na co dzień i do domu – fot. zdrowybut.pl

 

Buty Birkenstock – Twoje stopy będą Ci wdzięczne!

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na kapcie, klapki lub inny rodzaj obuwia marki Birkenstock, z pewnością zauważysz ich niezwykłą wygodę. Wybierając buty, często kierujemy się wyglądem, a nie komfortem użytkowania, przez co możemy poważnie zaszkodzić zdrowiu swoich stóp. Kapcie Birkenstock, które są bardzo wygodne, pozwalają stopom odpocząć i pracować tak, jak należy – właściwie rozkładać ciężar ciała i gwarantować stabilizację. Obrzęki, opuchlizna i ból staną się przeszłością. Jesteśmy przekonani, że Twoje stopy podziękują Ci za wybór tak komfortowego obuwia.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Komentarze