Dlaczego tyjemy po 30-tce? Poznaj odpowiedź!

Wiele pań z sentymentem wspomina swoją wagę sprzed kilku lat. Okazuje się, że po ukończeniu 30 roku życia nasz metabolizm zwalnia, co za tym idzie – tyjemy, a na naszym brzuchu pojawiają się nieprzyjemne fałdki. Dlaczego tyjemy po 30-tce? Odpowiedź poniżej.

Metabolizm

Wraz z wiekiem nasz metabolizm zaczyna pracować na coraz niższych obrotach, wolniej spalamy tkankę tłuszczową. Jeśli skończyłaś 30 rok życia, powinnaś zwrócić szczególną uwagę na to co jesz. Dieta powinna być zdrowa i dobrze zbilansowana, zawierać zarówno owoce jak i warzywa. Unikaj gazowanych napojów i słodyczy.

Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem(…)pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food – przekonuje specjalistka, dietetyk Joanna Wasiluk.

Siedzący tryb życia

Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia nadwagi. Nie zapominaj o ruchu. Zadbaj o swoją sylwetkę, ćwicząc przynajmniej 3 razy w tygodniu. Koniecznie zapisz się na siłownię lub ćwiczenia grupowe np. zumbę.

Zaburzenia hormonalne

Być może masz zaburzenia hormonalne, które często są przyczyną nadmiernego tycia. Koniecznie zrób wszystkie niezbędne badania, aby mieć stuprocentową pewność.

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Zobacz też: Po tych cechach rozpoznasz TOKSYCZNĄ MATKĘ! Sprawdź, czy też nią jesteś

Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze