Dlaczego WARTO UPRAWIAĆ SPORT WCZESNYM RANKIEM? Ta odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Wiele osób zastanawia się, która pora jest najlepsza na wykonywanie aktywności fizycznej. Rano czy wieczorem? Prawda jest taka, że jedyny nieudany trening to taki, który się nie odbył. Bez względu na okoliczności, załóż sportowe buty i zacznij się ruszać. W tym artykule pokażemy, jakie korzyści mogą dać ci poranne treningi.

Pobudzasz metabolizm

Ćwicząc rano, pobudzisz swój metabolizm do działania na wysokich obrotach. To spowoduje, że spożyte posiłki będą trawione znacznie szybciej. Jeśli do aktywności fizycznej dorzucisz jeszcze zdrową dietę, po krótkim czasie zauważysz niesamowite efekty. Twoje ciało zacznie wyglądać lepiej, zadbasz również o swoje zdrowie.

Poprawiasz koncentrację

Poranna aktywność fizyczna spowoduje, że pozbędziesz się negatywnych emocji i przywrócisz równowagę swoim myślom. Poranny trening to gwarancja udanego dnia. Masz energię, by skupić się na rzeczach najważniejszych, ponieważ negatywne myśli nie zaprzątają już twojej głowy.

Uwalniasz hormony szczęścia

„Ten zastrzyk endorfin, który poczujesz po treningu, da Ci energię na cały dzień. Po porannym treningu poczujesz się tak zdrowo, że będziesz chciała jeść tylko wartościowe jedzenie”- przekonuje w swojej wypowiedzi trenerka personalna Monica Nelson, współpracująca z organizacją American Council on Exercise.

Unikniesz tłumów

Wczesnym rankiem fitness kluby świecą pustkami! To dobra informacja dla osób, które są miłośnikami sporu siłowego i nie do końca przepadają za zatłoczonymi miejscami. W godzinach porannych skupisz się na treningu, mając pewność, że nie rozproszy cię obecność innych osób.

Zobacz też: Hit czy kit? Nie uwierzysz do CZEGO MOŻNA SIĘ POSUNĄĆ W IMIĘ MIŁOŚCI DO SPORTU!

Źródło: www.womenshealth.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze