Do czego może doprowadzić PRZESADNE mycie rąk? Uważaj!

Przesadna higiena ciała w związku z pandemią koronawirusa może zaszkodzić zdrowiu. Zostało to zgłoszone w raporcie specjalistów z amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), opublikowanym na stronie internetowej organizacji.

Mycie rąk

Specjaliści zwrócili uwagę na coraz częstsze przypadki osób trafiających do klinik i ośrodków toksykologicznych. Z reguły ludzie skarżyli się na problemy zdrowotne po użyciu toksycznych środków dezynfekujących, takich jak wybielacze, ocet czy roztwór amoniaku. Okazało się, że poprzez częste mycie rąk i zwiększone wykorzystanie domowych środków czyszczących ludzie chcieli chronić się przed koronawirusem.

Czytaj też: Amerykańscy naukowcy ALARMUJĄ! Koronawirus przenosi się głównie PODCZAS…

Badanie

CDC przeprowadziło badanie, w którym przeprowadzono wywiad z 502 amerykańskimi dorosłymi. Okazało się, że 39 procent respondentów używało nieodpowiednich środków dezynfekujących skórę, stosowało toksyczne substancje na odsłoniętą skórę lub wdychało z nich opary. Jednocześnie większość respondentów potwierdziła, że ​​zna zalecenia dotyczące higieny i konsekwencje stosowania chemii gospodarczej.

  • 68 procent wiedziało, że muszą umyć ręce po użyciu środków toksycznych
  • 73 procent napowietrzało pokój po potraktowaniu powierzchni wybielaczem lub proszkiem.

Najczęściej Amerykanie, którzy zgłosili się do kliniki – 11 procent pacjentów – skarżyli się na zapalenie nosogardzieli, osiem procent przypadków dotyczyło podrażnienia skóry, oczu, zawrotów głowy i bólu głowy. Pozostali pacjenci – sześć procent w każdej kategorii przypadków – udali się do lekarzy z powodu nudności lub problemów z oddychaniem.

CDC stwierdza, że ​​mycie rąk, szczególnie przy użyciu środków antyseptycznych, jest najlepszą profilaktyką chorób wirusowych. Lekarze podkreślają, że przed użyciem środków toksycznych do dezynfekcji pomieszczeń należy chronić odsłoniętą skórę i narządy oddechowe, a także dokładnie przeczytać instrukcję.

Czytaj też: Naukowcy: Koronawirus rozprzestrzenił się WCZEŚNIEJ niż przypuszczano! ZNAMY DATĘ!

Źródło: CDC

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze