Masz dość bałaganu? Koniecznie sprawdź jak przekonać dzieci, aby odkładały swoje zabawki na miejsce!

Posiadanie dzieci jest błogosławieństwem. Zmieniają Twoje serce, mentalność i Twój dom! Tak! Twój dom jest całkowicie zmieniony i nie możesz utrzymać go w czystości i porządku dłużej niż przez  3 godziny dziennie. Już nie musisz szukać sposobów na ukaranie tych uroczych łobuzów, gdy wciąż zostawiają swoje zabawki i wydają się być uczulone na czysty dom. Musisz stać się kreatywna, żartobliwa i podstępna. Jeśli myślą, że to gra, nie zauważą, że faktycznie sprzątają, prawda?

  1. Naklejki, nagrody i wiele więcej!

No dobra, nie będziesz musiała rozdawać nagród, ale możesz negocjować punkty. Traktuj to jako cotygodniową grę, w której każdy z zawodników zdobywa punkty. Zwycięzca określonej liczby punktów ma specjalny dostęp do rzeczy, których inni nie mają. Proste przysmaki, jak na przykład lody z mamą, może basen z tatą? Wygrany wybiera film na wieczorny seans? Zawody sprawią, że Twój dom będzie znów czysty!

  1. Mniej znaczy więcej

Rozdziel wszystkie zabawki do pudełek. Naucz dzieci, że im mniej zabawek jest poza pudełkami, tym lepiej! Dzięki utrzymaniu porządku, Twoje dzieci będą wiedzieć, gdzie znaleźć każdą zabawkę, co oznacza, że ​​nie będą musiały przeszukiwać całego pokoju, zanim znajdą tę, którą chcą. Ułatwia to także odkładanie zabawek na miejsce.

  1. Sygnały i przejście

Daj im konkretne ostrzeżenie, aby poinformować, że mają jeszcze 5 minut na zabawę, a potem koniec! Ale pamiętaj – powiedz im wcześniej, ponieważ dzieci muszą dokończyć swoje gry i nauczyć się, jak przejść w tryb sprzątania w mniej szokujący sposób.

  1. Daj przykład

Podobnie jak prawidłowego odżywiania i ćwiczenia, Twoje dzieci najszybciej uczą się zachowań przez naśladownictwo. Jeśli w swoim pokoju masz totalny bałagan, a Twoje rzeczy będą rozrzucone po całym salonie, nie będziesz w stanie wyjaśnić, dlaczego one powinny być uporządkowane, skoro Ty robisz inaczej.

DB

Źródło: inamommysworld.com

Foto: xenlife.com

Komentarze

Komentarze