Dostaną 490 dolarów miesięcznie. Wystarczy wyjść z domu!

Korea Południowa walczy z wykluczeniem społecznym i wycofaniem się z życia młodych osób. Pomóc ma comiesięczny zasiłek w wysokości 490 dolarów.

Program jest skierowany dla osób w wieku od 9 do 24 lat, które doświadczają skrajnego wycofania społecznego. W jaki sposób te pieniądze mają zachęcić do wyjścia z domu?

 

pixabay

 

Korea Południowa zasiłek na wyjście domu

 

Ministerstwo ds. Równości Płci i Rodziny chce uporać się z problemem określanym jako „hikikomori”. To japoński termin, który oznacza „wycofać się”.

 

Według Koreańskiego Instytutu Zdrowia i Spraw Społecznych około 350 000 osób w wieku od 19 do 39 lat w Korei Południowej uważa się za samotne lub odizolowane – około 3% tej grupy wiekowej*

 

Pieniądze, jakie otrzymają młodzi ludzie, mają ich zachęcić do wyjścia z domu. Mogą więc zostać przeznaczone na różne rozrywki czy też korzystanie z kultury.

 

Powody wykluczenia

 

W koreańskim projekcie nie chodzi jednak o osoby, które na przykład większość czasu spędzają w sieci, a o inne przypadki. Zgodnie z dokumentem opracowanym przez Ministerstwo, chodzi o osoby, które były ofiarami przemocy, cierpią na depresję, czy też są w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Co więcej, przewidziano też wsparcie dla młodzieży, która potrzebuje korekty wyglądu fizycznego. Chodzi tu na przykład o usuwanie blizn czy znamion, których dana osoba może się wstydzić.

 

>>>Urodziła dziecko w windzie i wyszła! [VIDEO]

 

*źródło/cyt: theguardian.com

 

 

Komentarze

Komentarze