Dramat 15-LETNIEJ Izy! Rówieśniczki kopały ją i obrażały! Po wszystkim WRZUCIŁY NAGRANIE do sieci

Do przerażającego zdarzenia doszło 29 grudnia 2018 roku w mieście Biała Podlaska. 15-letnia Iza stała się kozłem ofiarnym klasowej świty. Dziecko zostało zmuszone do klękania przed innymi. Było bite oraz obrażane. Cała sytuacja została zarejestrowana na nagraniu, które później zostało opublikowane w Internecie.

Sprawę nagłośniła matka 15-latki. Przypadkiem natknęła się na to nagranie i natychmiast zawiadomiła służby mundurowe.

Przeglądając telefon córki doszłam do wiadomości z lipca-sierpnia, że jedna z dziewczyn chciała wyjaśnić sytuację, że moja córka ją brzydko nazwała – powiedziała dziennikarzom „Interwencji” pani Joanna, mama Izy.

Jedna ze znajomych dziewczyny chciała wyjaśnić z nią pewną sprawę. 15-letnia Iza miała ją obrazić kilka miesięcy wcześniej. Znajoma poprzysięgła, że nie ujdzie jej to płazem i zaczęła się wygrażać. Do spotkania dziewczyn doszło 29 grudnia 2018 na terenie szkoły. 15-latka przeżyła prawdziwe piekło!

Na miejscu czekali rówieśnicy. 15-latka musiała klęknąć, a następnie przeprosić koleżankę, z którą była skłócona. Na nic zdały się przeprosiny. Oprawcy zaczęli ją okładać, a nawet kopać.

Ty, k…, zginiesz marnie, jeszcze raz coś usłyszę na swój temat, to cię, k…, zniszczę, ty k… j… – mówiła jedna z agresorek.

Po wszystkim Iza udawała, że nic się nie stało. Nie poinformowała pedagoga, ani rodziców. Mama dziewczyny jest przerażona zachowaniem innych dzieci.

To nagranie jest brutalne, zachowanie tych 15-letnich dziewczyn nie mieści mi się w głowie. Normalny człowiek tak się nie zachowuje. Zrobiły to świadomie i z premedytacją. Miały to zaplanowane – relacjonowała pani Joanna, mama ofiary.

Okazuje się, że zgłoszenie sprawy na policję jedynie pogorszyło sprawę. Oprawczynie zaczęły zachowywać się jeszcze brutalniej i stanowczo. 15-letnia Iza dostawała pogróżki. Grożono jej nawet śmiercią!

„Będę ostatnią, którą zobaczysz z normalnym oddychaniem, potem tylko przez rurę (…) wyrwę ci ten język, bo za dużo gadasz”

„Niedługo cię ze szkoły odbiorę”, „masz się, k…, bać”, „będę do ciebie pisać od rana do nocy”, „pilnuj się z kim zadzierasz”- ofiara dostawała takie wiadomości codziennie.

Funkcjonariusze policji w Białej Podlaskiej zabezpieczyli rozmowy z komunikatora internetowego. Wiadomości mogą być kluczowym dowodem na popełnienie przestępstwa przez rówieśników dziewczynki (tzn. nękania oraz gróźb karalnych).

Zbieramy szereg innych informacji, kwestia przesłuchań świadków, nagrań monitoringu miejskiego i tego, który znajduje się w budynku sąsiadującym z miejscem zdarzenia. Cały ten materiał dowodowy zostanie przekazany do sądu rodzinnego, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami, to właśnie sąd rodzinny będzie podejmował decyzje ws. nastolatek – tak sprawę skomentowała podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.

Zobacz też: CYBERPRZEMOC – Ratuj zanim będzie za późno!

Źródło: Polsat News, Fakt

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze