“To jest DRAMAT”, “szkoda dzieciaków”. Zobacz WIDEO, które OBURZYŁO internautów

Na Facebooku pojawiło się wideo, na którym widać, jak grupa dzieci ćwiczy na siłowni. Materiał został opublikowany przez trenera, który szkolił chłopców (nie widać go na nagraniu, słychać jedynie jego głos). Specjaliści w dziedzinie sportu nie pozostawili na nim suchej nitki.

Wideo
Na stronie facebookowej Zza połowy pojawił się film przedstawiający trening chłopców w SL SALOS Gdańsk. Uczniowie Salezjańskiej Organizacji Sportowej ćwiczyli w siłowni, która należy do Michała Karmowskiego — znanego trenera personalnego.

Na wideo widać, że dzieci ćwiczą z wykorzystaniem ciężkich przyrządów. Nie robią tego właściwie. Brakuje im odpowiedniej techniki. Narażają na szwank swoje kręgosłupy i stawy.

Reakcja internautów
Internauci zareagowali bardzo szybko. Interweniowali i nagłośnili zajście.

Jeden z nich napisał: Za takie coś to trener powinien dostać dożywotni zakaz prowadzenia jakichkolwiek treningów. Pozostaje mieć nadzieję.. że ten ktoś nie prowadzi wfów.. Swoją drogą nie wiem, jak wygląda ta siłownia, czy tam wgląd miał jakiś trener personalny.. Bo brak reakcji na takie rzeczy to też kryminał.

Inny dodał: Szkoda dzieciaków.

To jest dramat. Trzeba dokładnie sprawdzać do jakich 'ekspertów’ posyła się dzieci – to kolejna opinia.

Tragedia. Sprawdzajcie, gdzie posyłacie swoje pociechy! – apeluje inny internauta.

Właściciel siłowni, Michał Karmowski, odniósł się do zarzutów.

Pisałem, to już na wielu stronach, ale i tu napiszę! Wynajmujemy salkę różnym grupom sportowym i nie mamy nic wspólnego z trenerem, który prowadzi te zajęcia!!! Jestem oburzony tym, co tu widzę i stanowczo potępiam!!! Ten trener powinien zająć się czymś innym, a nie niszczeniem zdrowia dzieci! Tyle ode mnie! – napisał na Facebooku.

Zobaczcie wideo i dajcie znać, co myślicie o zaistniałej sytuacji.

patologia trenerska

Tak trenują młodzi piłkarze pod okiem "eksperta". W tym przypadku nikt nie powie, że sport to zdrowie. Dzieci trenują w SL SALOS Gdańsk. Zbadamy ten temat, bo tak być nie może. PSPanie Michał Karmowski, to chyba Pana siłownia.Źródło nagrania: SL SALOS Gdańsk

Gepostet von Zzapołowy am Donnerstag, 18. Januar 2018

 

Czy dzieci w tym wieku powinny ćwiczyć na siłowni?

Źródło: Facebook
Źródło filmu: Facebook

Komentarze

Komentarze