Dramat tysięcy MŁODYCH matek! Zabrano im…

To prawdziwy dramat! Polskim matkom odebrano coś bardzo ważnego…

Dramatyczna sytuacja polskich mam

Wiele polskich mam żyje z tzw. zasiłku macierzyńskiego. Nie jest on może wysoki, ale każda mama wie, że przyda się każdy grosz. Ale nawet ten przysłowiowy grosz, można łatwo stracić. Wystarczy, że prowadzi się własną działalność gospodarczą.

Coraz częściej zasiłek macierzyński jest wstrzymywany przez ZUS w przypadku kobiet, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ są one podejrzewane o fikcyjność własnych firm i wyłudzanie od państwa świadczeń.

dramat
Facebook

Kobieca solidarność

Zaniepokojone swoją sytuacją matki utworzyły na Facebooku profil „Ruch Społeczny Kobiety na Działalności Gospodarczej kontra ZUS”. Kobiety wymieniają się na nim własnymi doświadczeniami i wzajemnie się wspierają.

Czytamy na nim m.in. 

„Jeżeli jesteś Matką i prowadzisz działalność gospodarczą odpowiedz na poniższe pytanie.
👇👇👇👇
Czy w 2018 lub 2019 ZUS przeprowadził u Ciebie serię kontroli/postępowań a następnie wydał decyzję obniżającą wysokość lub pozbawiającą Cię świadczeń macierzyńskich?
👇👇👇👇”.

Skargi

Kobiety doskonale zdają sobie sprawę z tego, że istnieją nieuczciwe matki, które chcą wyłudzić pieniądze od ZUS-u, ale ich zdaniem, nie należy wrzucać wszystkich mam do jednego worka.

Na profilu na FB pojawia się mnóstwo skarg.

W jednej z nich czytamy:

“Po drugim macierzyńskim poszłam na L4. A później na zasiłek rehabilitacyjny. Składałam również wniosek o rentę, ale nie dostałam. Z racji planowanej operacji (kręgosłup) i odmowy renty zamknęłam firmę. ZUS chce zwrotu za L4 i rehabilitacyjny, ponieważ nie pracowałam na macierzyńskim” – cytuje “Bizblog”.

List do prezydenta Andrzeja Dudy

Zrozpaczone swoją sytuacją matki postanowił nawet poszukać wsparcia u prezydenta Andrzeja Dudy.

Można w nim przeczytać:

“Zwracamy się z prośbą o pomoc w sprawie związanej z nadużyciami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który w ostatnim czasie prowadzi szerokie spektrum pozbawionych podstawy prawnej i często nieetycznych działań nakierowanych na odebranie kobietom prowadzącym działalność gospodarczą przysługującego im prawa do świadczeń z ubezpieczenia społecznego” – tak zaczyna się fragment początku listu, przytoczony przez “Bizblog”.

Jaka część kobiet naprawdę oszukuje?

“W 2018 r. ubezpieczyciel wykrył 687 przypadków zakładania fikcyjnej działalności gospodarczej w celu wypłaty wyższych świadczeń. W tej grupie znalazło się 227 kobiet w ciąży” – informuje “Bizblog”.

800 orzeczeń sądowych podtrzymało decyzję ZUS w zeszłym roku. 50 z nich odnosiło się do kobiet w ciąży.

Czytaj też: Ciążowe NACIĄGACZKI – na nasz koszt przez 9 miesięcy!

Źródło: Biznesinfo.pl, Bizblog.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze