Duszno ci w maseczce? Wystarczy JEDNA drobna zmiana!

Wiele osób noszących maseczki uskarża się na uczucie duszności. Co zrobić, żeby je wyeliminować? Podpowiadamy!

Nakaz noszenia maseczek

Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania w przestrzeni publicznej nosa i ust maseczką. Niestety, noszenie takiej maseczki może u niektórych powodować duszności. Wiele osób uskarża się, że podczas wielogodzinnego noszenia maseczki, np. w miejscu pracy, odczuwa duszności i jest im gorąco. Czy można jakoś temu zaradzić?

Która maseczka jest lepsza?

Zdaniem ekspertów, najbezpieczniejsza i najlepsza maseczka to taka, w której oddycha nam się nieco gorzej, czyli nie przepuszcza ona idealnie powietrza. Jak zatem w takiej maseczce oddychać, skoro już po kilku minutach robi nam się w niej gorąco, a niektórym osobom wręcz słabo?

Czytaj też: Polacy boją się koronawirusa, a tymczasem NADCIĄGA…?!

maseczce
Pixabay

Wystarczy jedna drobna zmiana

W wywiadzie dla „Polsat News” doktor Elżbieta Dudzińska z przychodni Strefa Pacjenta w Warszawie, udzieliła telewidzom kilku rad, dzięki którym noszenie maseczki przestanie być dla nich obciążeniem.

Okazuje się, że najważniejsza zasada brzmi: ODDYCHAJ PRZEZ NOS.

Wydech przez nos chroni nas częściowo przed koronawirusem, czyli wzmacnia ten filtr, jakim jest maseczka. A przede wszystkim poprawia kondycję płuc, poprawia pobór tlenu, uruchamia przeponę i, co jest bardzo ważne, pogłębia odpowiedź relaksacyjną organizmu, czyli buforuje nieco ten stres, którego wszyscy doświadczamy z racji istniejącej sytuacji” – zdradziła w rozmowie z Polsat News ekspertka.

Czytaj też: Bill Gates WIE COŚ o szczepionce przeciw COVID-19! Ujawnił SZOKUJĄCĄ informację!

Źródło: Polsat News

Komentarze

Komentarze