Działa antybakteryjnie i reguluje poziom glukozy we krwi! Codziennie pij szklankę wody z dodatkiem…

W badaniach naukowych potwierdzono, że może wspomagać proces odchudzania oraz wpływa korzystnie na układ krążenia.

Główny składnik octu jabłkowego, a więc kwas octowy ma działanie antybakteryjne oraz antyseptyczne. Udowodniono, że hamuje on namnażanie bakterii chorobotwórczych.

 

Kwas  chlorogenowy obecny w occie hamuje utlenianie cholesterolu LDL, co zmniejsza ryzyko miażdżycy. Jego regularne stosowanie może  zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo- naczyniowego.

Ocet jabłkowy jest polecany osobom chorym na cukrzycę, ponieważ zmniejsza stężenie glukozy we krwi. To z kolei redukuje wydzielanie insuliny, która przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej. W wielu badaniach potwierdzono, że jego hipoglikemiczne działanie octu wpływa pozytywnie na regulację gospodarki węglowodanowej.

 

ZOBACZ TEŻ:MIESIĄC MIODOWY tej pary zamienił się w KOSZMAR! W tym samym hotelu zmarło troje turystów

 

2 łyżki octu jabłkowego wypijane przed snem na czczo obniżają poziom glukozy we krwi do nawet 4%. Ponadto picie szklanki ciepłej wody z dodatkiem 1 łyżki octu jabłkowego, sokiem cytryny i odrobiną miodu pomaga w niestrawności, zaparciach, łagodzi zgagę oraz ból gardła. Przyczynia się też do zminimalizowania zapalenia stawów.

 

Żródło:pordnikzdrowie / pixabay

Komentarze

Komentarze