DZIECI w polskich szkołach nauczą się STRZELAĆ Z BRONI PALNEJ! Ministerstwo edukacji zapowiada zmiany

Minister edukacji i Nauki zapowiedział, że od 1 września do szkół wróci dawny przedmiot- przysposobienie obronne. W programie będzie między innymi strzelanie na strzelnicy oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Przemysław Czarnek poinformował w Telewizji Republika, że w ramach edukacji dla bezpieczeństwa do szkół wróci przysposobienie obronne.

PO, czyli przysposobienie obronne, to przedmiot, który był obowiązkowy w szkołach ponadgimnazjalnych do 2012 roku. Na lekcjach uczniowie dowiadywali się jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak bronić się w sytuacji zagrożenia.

Od 2013 roku przysposobienie obronne zastąpiono innym przedmiotem- Edukacją dla bezpieczeństwa (EDB), która jest przedmiotem czysto teoretycznym. Przemysław Czarnek jest zdecydowany na przywrócenie do szkół dawnego przysposobienia obronnego, które będzie obejmowało praktyczną naukę. Dzieci przejdą kurs udzielania pierwszej pomocy będą miały zajęcia na strzelnicy, gdzie nauczą się strzelać z broni palnej.

 

Powrót przysposobienia obronnego do szkół

Minister Edukacji i Nauki stwierdził, że w obliczu wojny na Ukrainie, wśród społeczeństwa polskiego wzrósł poziom przyzwolenia na powrót przysposobienia obronnego ze strzelaniem, pierwszą pomocą oraz elementami wiedzy obronnej.

Jak zauważył Przemysław Czarnek, Polacy wiedzą, że muszą potrafić się obronić w sytuacji, gdy pojawi się realne zagrożenie. Minister zwrócił także uwagę na to, aby rozmawiać z dziećmi o wojnie oraz rozwiewać ich obawy.

 

Trzeba powodować u nich poczucie bezpieczeństwa. Od 1 września zdecydowanie zmieniamy edukację dla bezpieczeństwa. Wprowadzamy te elementy z przysposobienia obronnego, które wszyscy dobrze znamy. Strzelanie na strzelnicy, zapoznawanie się z bronią. Spowoduje to, że Polacy będą mogli się bronić.– powiedział minister Czarnek w Telewizji Republika

 

Źródło: www.pixabay.com

 

Powrót przysposobienia obronnego do szkól. Reakcja rodziców.

Rodzice zdecydowanie nie podzielili entuzjazmu Ministra Edukacji. Pomysł wprowadzenia kolejnego przedmiotu nie spotkał się z aprobatą rodziców, szczególnie biorąc pod uwagę to, że podstawa programowa i tak jest przeładowana.

Pomysł przywrócenia w szkołach przysposobienia obronnego spotkał się z falą krytycznych komentarzy ze strony rodziców.

 

Wiele lat temu wszyscy mówili, że decyzja o likwidacji przysposobienia obronnego była zła, a teraz znowu odgrzewają temat.

PO, cnoty niewieście, historia i teraźniejszość, religia. Szkoła XXI wieku według PiSu.

No pewnie, dzieci będą nas w razie co bronić, bo wojska nie ma.

PO w liceum to był cyrk. Najśmieszniejsze lekcje, o jakich słyszałam.

 

Ministerstwo edukacji obstaje jednak przy tym, aby od 1 września wprowadzić do szkół elementy przysposobienia obronnego. Od nowego roku szkolnego, nasze dzieci będą się uczyć strzelać z broni oraz udzielać pierwszej pomocy.

 

ZOBACZ TEŻ: Dziewczynka napisała PORUSZAJĄCY LIST do uchodźców. Ukryła go w śpiworze.

 

Źródło: www.parenting.pl

Komentarze

Komentarze