DZIEDZINA, która ROZWIJA NAJBARDZIEJ i uczy radzić sobie z EMOCJAMI! Swoje dziecko zapisz na…

Nie trać czasu i zapisz swoje dziecko na dodatkowe zajęcia, które rozwiną jego wyobraźnię przestrzenną. Podpowiadamy, która dziedzina wpływa najkorzystniej na rozwój dziecka i dlaczego akurat ona.

Od dawna wiadomo, że taniec łagodzi obyczaje i wzmacnia organizm. Naukowcy potwierdzają, że to właśnie taniec ma bardzo duży wpływ na rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka.  Zdecydowanie rozwija sprawność motoryczną, dzięki czemu stajemy się bardziej zwinni oraz wysportowani.

 

Ta aktywność wpływa pozytywnie na rozwój psychiczny, ponieważ wydziela hormony szczęścia, endorfiny, a to prowadzi do pozytywnego nastroju i większej otwartości.  Taniec uczy radzić sobie z emocjami oraz znacząco zwiększa pewność siebie.

Dziecko, które uczestniczy w lekcjach tańca ma lepiej rozwiniętą koncentrację, rozwagę i skupienie. Jest to nauka poprze ruch, więc niewątpliwie ćwiczy pamięć.

 

ZOBACZ TEŻ:Ma największe OCZY na ŚWIECIE! Jej TWARZ wzbudza SENSACJĘ

 

Kiedy najlepiej zapisać dziecko na taniec?

 

Po skończeniu przez malucha 4 lat, można zapisać go do szkoły tańca, a korzyści z tego płynące będą odczuwalne przez całe życie.

Szkoły tańca posiadają bogatą ofertę zajęć, dlatego, na początek można zapisać dziecko na ogólne zajęcia taneczne, by spróbowało i dobrze się bawiło. Potem, jeśli zechce samo wybierze konkretny styl.

 

Źródło:rodzicowo/pixabay

Komentarze

Komentarze