Ewa Wachowicz popiera restauratorów otwierających swoje lokale. Padły mocne słowa!

Miss Polonia z 1992 obecnie zawodowo zajmuje się kulinariami. Ewa Wachowicz prowadzi program „Ewa gotuje” na antenie Polsatu.

Dodatkowo jest właścicielką krakowskiej restauracji „Zalipianki Ewa Wachowicz”. W związku z tym, jest żywo zainteresowana sprawami branży gastronomicznej.

Od wielu miesięcy bary i restauracje serwować mogą jedzenie tylko na wynos. I ile dosyć chętnie zamówimy do domu pizzę, to już niekoniecznie mamy ochotę jeść danie za dobre kilkadziesiąt czy sto złotych z plastikowych pudełek na kanapie. Tym samym dla wielu restauracji, przedłużanie restrykcji to pewne bankructwo. Zdarzają się też prawdziwe tragedie, jak choćby samobójstwo jednego z restauratorów (zobacz tutaj).

 

Teraz spora grupa barów, restauracji a także hoteli czy klubów fitness, postanowiła się otworzyć i to pomimo zakazu.

W rozmowie z serwisem Jastrząb Post, Ewa Wachowicz odniosła się do tej sprawy. Powiedziała, że jej własna restauracja jest także w bardzo złej sytuacji:

 

Żeby utrzymać załogę, to jest naprawdę nadludzki wysiłek. Z moimi wspólnikami jesteśmy w stanie to zrobić tylko z jednego powodu, ponieważ mamy inne źródła utrzymania. Ale jesteśmy na granicy wytrzymałości.

 

Restauratorka w mocnych słowach wspiera też inne osoby z branży. Wie bowiem, z jakimi dylematami się teraz mierzą:

 

Ja myślę, że wielu restauratorów, którzy utrzymują się tylko z restauracji, musi je otworzyć, bo inaczej zbankrutują. Wspieram wszystkich, którzy w tej chwili podejmują te bardzo trudne decyzje, bo tak naprawdę muszą dbać o swoje rodziny.

 

Ciekawe tylko, czy jeśli klienci dopiszą w tych lokalach otwartych pomimo zakazu…?

 

>>>Górale się zbuntowali. Wiemy kiedy otworzą hotele i restauracje!

 

https://www.instagram.com/zalipiankiewawachowiczofficial/

 

Komentarze

Komentarze