Farbować czy nie farbować włosy w ciąży ? Oto jest pytanie !

Farbowanie włosów w ciąży nie jest szkodliwe dla płodu. Jednak niektórzy lekarze zalecają zabieg farbowanie dopiero od drugiego trymestru. Natomiast lekarze stanowczo odradzają niektóre z zabiegów fryzjerskich.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne. Możesz skorzystać z klasycznej farby, środka bez amoniaku, henny czy szamponetki. Wybór należy do ciebie. Jednak w pierwszym trymestrze ciąży, intensywny zapach farby, może przyprawić ciężarną o nudności i silny ból głowy. Dlatego niektórzy z medyków zalecają z farbowaniem dopiero od drugiego trymestru. Wtedy większość dolegliwości ciążowych słabnie lub mija bezpowrotnie. Za spraw ciążowych hormonów włosy mogą różnie reagować na farbę. Kolor może wyjść inny niż zazwyczaj.

Zdrowie dziecka

To priorytet dla każdej przyszłej Mamy. Jednak farbowanie nie zaszkodzi maluchowi bo składniki preparatu nie wnikają do twojego krwioobiegu. Sporo ciężarnych w pierwszych trymestrze rezygnuje z farb z amoniakiem. W tym czasie kształtuje się większość narządów wewnętrznych malucha. Kobiety nie chcą dziecku zaszkodzić. Farbowanie zaczynają od drugiego trymestru.

Czy henna jest bezpieczna ?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania henny w ciąży. Jeśli jednak wcześniej jej nie używałaś, to sprawdź czy nie masz na nią alergii. Po 48 godzinach okaże się czy bezpiecznie możesz wykonać zabieg.

Rozjaśnianie włosów

Jest to bezpieczny zabieg w ciąży. Zawsze warto jednak poinformować fryzjera o swoim stanie. Jeśli umawiasz się na rozjaśnianie w trzecim trymestrze, to poproś o robienie przerw. Chodzi o to, żebyś nie siedziała długo w jednej pozycji.

Zabiegi zakazane

W ciąży nie możesz robić trwałej. Jej przeprowadzenie wiąże się powstaniem drażniących zapachów. Mogą wywołać one silne mdłości u ciężarnych. Nie powinnaś też przeprowadzać keratynowego prostowania włosów. Zabieg powoduje wydzielanie się lotnych związków azotu.

źródło: mamotoja.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze