FATALNE odkrycie niemieckich ekspertów: „DZIECI zarażają…”

Jak koronawirus zachowuje się w przypadku dzieci? Są wstępne wyniki badań i wynika z nich, że dzieci zarażają tak samo, jak dorośli…

Zarażają tak samo

Dzieci zarażone koronawirusem zarażają innych tak samo, jak dorośli.

„Liczba wirusów, które można było stwierdzić w wydychanym powietrzu nie wykazuje żadnego zróżnicowania w grupach wiekowych” – stwierdzili naukowcy z zespołu kierowanego przez prof. Christiana Drostena, szefa Instytutu Wirusologii berlińskiej kliniki Charité.

Naukowcy ostrzegają zatem przed nieograniczonym otwarciem szkół, przedszkoli i placów zabaw.

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

dzieci
Pixabay

Jak bardzo dzieci przekazują wirusa dalej?

Dzieci są uznawane jako „mniej zarażające”, ponieważ przechodzą one zazwyczaj COVID-19 z lekkimi objawami i nie rozprzestrzeniają wirusa np. kaszląc. Co prawda, pojemność ich płuc jest mniejsza, ale dzieci kompensują to większą aktywnością fizyczną i bliskością w kontaktach społecznych.

Naukowcy badali ilość wirusów SARS-CoV 2 w różnych grupach wiekowych pacjentów i podczas analizy nie stwierdzono żadnej różnicy w nasyceniu wydychanego powietrza wirusami, więc, zdaniem wielu ekspertów, przy ocenie ryzyka zarażenia się w szkołach czy przedszkolach, trzeba wychodzić z takiego samego założenia co w przypadku osób dorosłych.

Czytaj też: Bill Gates WIE COŚ o szczepionce przeciw COVID-19! Ujawnił SZOKUJĄCĄ informację!

Źródło: DW

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze