Dziecko i Figura

Główna

Gessler OSTRZEGA! Nie kupuj tej ryby!

ryby

Magda Gessler ostrzega Polaków przed tą rybą! Coś obrzydliwego – okazuje się, że mogą w niej być larwy i pasożyty!

Idą święta

Już za tydzień będziemy obchodzili Wigilię. Wielu z nas już myśli o zakupie świątecznych ryb. Niestety, mamy złe wieści. W pewnym gatunku ryb mogą się znajdować groźne dla naszego zdrowia larwy i pasożyty. Magda Gessler przestrzega nas przed kupowaniem…

Czytaj też: „Power foods” – czyli jak być silniejszą!

ryby

Pixabay

Nie kupuj tej ryby!

Chodzi o… śledzia, który jest jedną z ulubionych ryb Polaków. Zdaniem Magdy, trzeba na niego bardzo uważać. Gwiazda TVN-u spędziła długie lata w kuchni i doskonale wie, o czym mówi. Według restauratorki, ryby, które są przygotowywane w Polsce, są bardzo słabej jakości i mogą zawierać groźne dla naszego zdrowia larwy i pasożyty. Te z kolei mogą sprawić, że poważnie się rozchorujemy i będziemy musieli poddać się bolesnemu leczeniu.

„Każdy czeka na tego idealnego śledzia, a ostatnio są same porażki, ponieważ śledzie, które kupujemy, zazwyczaj są z kubełka, gdzie jest woda lekko osolona, a śledź jest prawie że surową rybą. Już nie mówię o ilości tasiemca lub jaj tasiemca, która się znajduje w tychże śledziach, bo jest to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia” – twierdzi Gessler.

Jak powinien wyglądać zdrowy śledź?

Zdaniem Magdy, nadający się do konsumpcji, zdrowy i świeży śledź powinien…

„Śledź musi być dobrze zasolony, z beczki, z mleczem lub ikrą w środku. O takiego bardzo trudno. Powinien mieć też głowę, a o to jeszcze trudniej” – tłumaczy Magda Gessler.

Gwiazda przyznała, że od lat nie widziała takiej ryby w polskich sklepach ani na bazarach, więc sprowadza ją od naszych zachodnich sąsiadów.

Czytaj też: Co jeść, żeby mieć świetną sylwetkę?

ryby

Pixabay

Źródło: Instagram

Zdjęcia: Pixabay, Instagram


  
Wyżej