Gigant LVMH zawiesza produkcję perfum! Teraz będzie produkować żele…

Walka z koronawirusem nie przyniosła jak dotąd większych rezultatów. Każdego dnia przybywa nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych wirusa…

W walce z COVID-19 ma jednak pomóc firma LVMH, która produkuje perfumy Dior, Kenzo, czy Givenchy.

Teraz będzie produkować… żel do dezynfekcji!

LVMH – właściciel luksusowych marek, takich jak: Louis Vuitton, Bulgari, Christian Dior, Givenchy, oraz Tiffany & Co, obiecał, że pomoże w walce z koronawirusem. W tym celu firma zadeklarowała, że częściowo zawiesza produkcję perfum, aby tworzyć żel do dezynfekcji rąk. Jak zapowiedział drugi najbogatszy człowiek świata – Bernard Arnault – całość płynu trafi wkrótce do francuskich szpitali. Ma to być około 12 ton produktu!

Czytaj też: Czy kobiety w ciąży są bardziej narażone na koronawirusa?

perfum
IG

„Żyjemy w czasach, gdy przestoje zmniejszą zyski na całym świecie. (…). W tej właśnie chwili marki muszą wyjść ponad utracone zyski i zapytać się siebie, co jeszcze mogą zrobić, aby utrzymać swoją pozycję w tym bardzo trudnym momencie dla wszystkich. Tak właśnie robi LVMH” – brzmi komentarz Richarda Kestenbauma, którego cytuje magazyn „Forbes”.

perfum
IG

To nie pierwszy raz

Bernard Arnault już wcześniej udowodnił, że jest nie tylko miliarderem, ale też wielkim filantropem. W kwietniu 2019 roku, po pożarze słynnej Katedry Notredame, miliarder poinformował, że przekaże na jej odbudowę 200 mln euro. I tak też zrobił.

Miejmy nadzieję, że jego ostatnie działania choć w minimalnym stopniu pomogą w walce z szalejącym właśnie we Francji koronawirusem.

Czytaj też: DRAMAT u Shannen Doherty! Walczy z rakiem i koronawirusem…

Źródło: Wprost

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze