Henna pudrowa. Jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

Henna brwi to jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających stosowanych przez kobiety.

Wiadomo, że prawidłowo wykonana henna optycznie podnosi oko, nadają twarzy wyrazistości, a w efekcie odmładza. Obecnie w wielu salonach kosmetycznych można sobie też zrobić hennę pudrową, postanowiliśmy więc sprawdzić jak wygląda ten zabieg.

Aby znaleźć salon, gdzie oferowana jest henna pudrowa korzystamy z Moment.pl z bazą kosmetyczek, fryzjerów i barberów. Dostępna jest zarówno w Google Play jak i w Appstore.

Znajdujemy salon z kompleksowym zabiegiem „Brwi – Henna pudrowa +geometria twarzy+peeling”. Następnie trzeba wybrać specjalistę, który wykona nasz zabieg.

 

można wybrać ulubionego pracownika lub zdecydować się na pierwszą wolną osobę – www.moment.pl

 

Później zaznaczamy datę i godzinę naszej wizyty. Na koniec konieczna jest wpłata zaliczki lub całości kwoty za hennę. Płacimy, zatwierdzamy zamówienie i już jesteśmy umówieni.

 

można zapłacić kartą, Blikiem lub przelewem – www.moment.pl

 

Sam zabieg trwa około 50 minut, więc znacznie dłużej niż zwykłe barwienie brwi. Henna pudrowa tym różni się od zwykłej, że nie stosuje się tu wody utlenionej, więc zabieg jest zdrowszy, a kolor utrzymuje się nawet do ok. 6 tygodni.

Po ustaleniu oczekiwanego koloru brwi, kosmetyczka zmywa makijaż oczu i brwi oraz wykonuje delikatny peeling skóry wokół brwi.
Następnie wykonywana jest tzw. geometria brwi. Za pomocą barwionych nici i miarek, specjalistka wyznacza kształt brwi. Obrysowuje je za pomocą białej pasty po to, by skóra wokół brwi nie uległa zabarwieniu.

 

geometria brwi

Później nakładana jest henna, która na włoskach powinna być około 20-30 minut. Po tym czasie kosmetyczka zmywa preparat oraz pastę i wykonuje regulację brwi. Dzięki zabiegowi włoski są odżywione i mają trwały kolor.

 

efekt po zabiegu henny pudrowej – fot. facebook

 

Ile kosztuje henna pudrowa? Za nasz zabieg zapłaciliśmy 70 złotych. Natomiast ceny są zależne od lokalizacji. W małych miejscowościach henna pudrowa może kosztować 40 zł. w dużych – sporo ponad sto złotych.

 

fot. https://www.facebook.com/Studio-Urody-Franczeska-Monika-Czaplak

Komentarze

Komentarze