Horoskop SŁOWIAŃSKI – co mówili o Tobie nasi przodkowie?

Słowianie również wierzyli w głębokie znaczenie naszej daty urodzin. W swojej mitologii stworzyli horoskop, w którym do różnych miesięcy i dni narodzin przypasowali konkretnych słowiańskich bogów. Który bóg z mitologii słowiańskiej jest Twoim patronem? Jakimi cechami Cię obdarzył? Czy proroctwa naszych słowiańskich przodków się sprawdziły?

Czarnobóg

24 grudnia – 31 stycznia

Czarnobóg, to według mitologii Słowian jeden ze stworzycieli świata. Obdarzył Cię poczuciem sprawiedliwości, sprawnością finansową, i wielkim szczęściem.  Osoby, których patronem jest Czarnobóg, są ciekawi świata, wytrwali w dążeniu do celu, ambitni, mają cechy przywódcze i są bardzo wymagające.

Weles

31 stycznia – 21 marca

Weles to opiekun krainy zmarłych. Obdarzył Cię doskonałą intuicją, potrafisz przejrzeć zamiary każdego człowieka. Osoby urodzone pod znakiem Welesa są uczuciowe, a ich celem jest zdobycie miłości. Są bardzo kochliwe, namiętne i pełne optymizmu. Nie przywiązują się do rzeczy materialnych – ważna jest dla nich strefa duchowa.

Dziewanna

22 marca – 16 kwietnia

Osoby, których patronką jest Dziewanna, są niezwykle opiekuńcze, kochające przyrodę i zwierzęta. Osoby te obdarzone są niezwykłym urokiem, a także często mają zdolności pozazmysłowe. Bardzo łatwo je zranić – są uczuciowe, kruche i czułe. Ich powołaniem jest pomaganie innym i są zdolne do poświęceń.

Jarowit

17 kwietnia – 14 maja

Jarowit obdarzył Cię walecznością, pewnością siebie i ognistym temperamentem. Osoby urodzone pod patronem Jarowita kochają świat i wierzą w dobro ludzi. Są urodzonymi liderami, zawsze trzymają się swojego zdania i cechuje ich upartość. Kochają ryzyko i nowe wyzwania.

Lela

15 maja – 2 czerwca

Lela to bogini miłości i dobrobytu. Osoby urodzone pod znakiem Leli są żywiołowe, energiczne i mają duże poczucie humoru. Kochają ludzi i zawsze chcą ich wspierać. Dodatkowo są bardzo pracowici i praktyczni. Uczucia i związki są dla nich bardzo ważne – potrzebuję budować bliskość i stabilną relację.

Kostroma

3 – 13 czerwca

Osoby urodzone w tym czasie obdarzone są wieloma talentami. Są świetnymi mówcami, dobrymi przyjaciółmi, jednak często prześladuje ich pech. Mimo tego, przez życie idą z uśmiechem na ustach, nie martwiąc się na zapas. Dodatkowo są to osoby niezwykle pracowite i praktyczne.

Dodola

14 czerwca – 6 lipca

Osoby urodzone w tym okresie obdarzeni są świetnym zdrowiem i wielką energią. Nie lubią się przemęczać, cenią sobie wygodę i wypoczynek, a dodatkowo towarzyszy im niezwykłe szczęście. Wierzą w przeznaczenie i w dobre zakończenie wszystkich złych sytuacji. Są to osoby bardzo szczere i są doskonałymi przyjaciółmi.

Kupało

21 – 22 czerwca

Urodzeni w tym czasie są bardzo rodzinni. Są czuli i delikatni, łatwo nawiązują kontakty z ludźmi, a inni często widzą w nich wzór do naśladowania. Cieszą się niezwykłym szacunkiem. Są bardzo ciekawi świata, jednak cenią sobie spokój, harmonię i prosty tryb życia.

Łada

7 lipca – 1 sierpnia

Osoby, których patronem jest Łada, są weseli i otwarci. Uwielbiają przyrodę, mają duszę artysty, są bardzo wrażliwi na piękno. W uczuciach bywają niezdecydowani i kapryśni. Obdarzeni są niezwykłą wyobraźnią i fantazją.

Perun

2 – 28 sierpnia

Urodzeni w tym okresie są bardzo ambitni, zmobilizowani i dążą do wyznaczonych sobie celów. Dzielnie bronią swojego zdania, są niezależni i kochają podejmować decyzje. W życiu dążą do osiągnięcia sukcesu.

Żywa

29 sierpnia – 13 września

Osoby urodzone w tym czasie są bardzo łagodne, gościnne, życzliwe i skromne. Cenią sobie spokój i porządek. Cechuje ich wyjątkowa cierpliwość i tolerancyjność. Dążą do harmonii w życiu, kochają rutynę i ciężko znoszą wszelkie zmiany.

Mokosz

14 – 27 września

Urodzeni pod patronem Mokosza są bardzo pracowici i zdyscyplinowani. Cechują się niezwykłą sumiennością. Nie cierpią lenistwa, są bardzo aktywni. Rodzina jest dla nich najważniejsza i to właśnie w gronie najbliższych czują się najbardziej komfortowo.

Swarożyc

28 września – 15 października

Swarożyc to bóg słońca i nieba. Osoby urodzeni w tym okresie kochają naukę i rozwój. Mogą być doskonałymi nauczycielami i kreatywnymi artystami. Są to osoby logiczne, twardo stąpające po ziemi. Największą wartością jest dla nich ciągły rozwój.

Marzanna

16 października – 8 listopada

Osoby urodzone w tym okresie odznaczają się niezwykle silną osobowością. Potrafią kontrolować emocje i śmiało dążyć do swoich celów. Są wyjątkowo cierpliwi i uparci. Często są to indywidualiści. Bywają nieufni i ostrożnie dobierają sobie przyjaciół.

Siemargł

9 – 28 listopada

Osoby urodzone w tym czasie są aktywne, pewne siebie, nieustannie walczące o dobro i sprawiedliwość. Bardzo cenią sobie duchowość. Bywają skłonni do buntowania się, w imię szczytnych celów. Cechuje ich niezwykła uczciwość i szczerość.

Żmij

29 listopada – 23 grudnia

Urodzeni w tym okresie są ciekawi świata, innych kultur i kochają podróżować. Są to osoby bardzo mądre i inteligentne, pracowite i zaradne, bardzo odpowiedzialne oraz i ambitne. Cechują się niezwykłym poczuciem humoru i wyjątkową intuicją.

Zobacz również: Co mówi o Tobie HOROSKOP INDIAŃSKI? Sprawdź swój znak!

 

Źródło: astromagia.pl

Komentarze

Komentarze