IDIOTYCZNE porady dla MOLESTOWANYCH uczennic! Polski PODRĘCZNIK zaleca, aby DZIEWCZYNKI były dla swojego oprawcy…

W sytuacjach przemocowych, nie ma kompromisów.

 

Do takich właśnie sytuacji przemocowych należy molestowanie seksualne, na które – szczególnie w stosunku do dzieci – nie powinno być żadnego przyzwolenia.

Tymczasem w jednej z polskich szkół rozdano pseudo poradnik z idiotycznymi poradami dla dziewczynek czy kobiet.

 

W książce przeczytamy:

 

„Przede wszystkim potraktuj go z szacunkiem. Daj mu do zrozumienia, że schlebia ci zainteresowanie, które kieruje w twoją stronę, ale że będzie ci jeszcze milej, jeżeli będzie cię szanował. W żadnym wypadku nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku: poniżysz i zranisz go, co może sprawić, że zechce się zemścić. Z szacunkiem podejdź do tego, że będzie czuł się urażony, bądź miła”

 

fot. twitter.com/DorotaLoboda

 

Trudno o głupsze rady, by oprawcę traktować z szacunkiem, okazywać aprobatę, czy być grzeczną!

Tego typu zachowania mogą okazać się jedynie zachętą do dalszego molestowania, szokuje zatem, że tego typu nauki odbywają się w polskich szkołach.

 

Sprawę nagłośniła Dorota Łoboda, która sama o sobie na twitterze pisze: „Jedna z inicjatorek i liderek ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos„.

 

W swoim poście aktywistka podsumowała:

„Fragment książki „Życie na maksa, poradnik uczuciowo-seksualny” którą dostały dzieci z klas ósmych po warsztatach finansowanych przez urząd dzielnicy przeprowadzonych w szkole publicznej w czasie obowiązkowych lekcji. Nie bądź niegrzeczna wobec molestującego. Serio?!

 

Bardzo niedobrze, że dziewczynki i kobiety uczone są uległości wobec przemocy, a nie kształtuje się w nich poczucia wartości i asertywności…

 

 

fot. fot. twitter.com/DorotaLoboda

Komentarze

Komentarze