IDZIE PRZEŁOM? Odkryto LEK blokujący koronawirusy! To…

Kanadyjscy wirusologowie potwierdzili skuteczność nowego leku w walce z koronawirusem. Odpowiednie badanie zostało opublikowane w czasopiśmie „Journal of Biological Chemistry”.

Chodzi o Remdesivir

Naukowcy z University of Alberta (Kanada) zauważyli, że Remdesivir, lek, zaprojektowany w celu zwalczania Eboli, blokuje mechanizmy reprodukcji koronawirusa. Lekarze powiedzieli, że przetestowali już ten lek przeciwko bliskowschodniemu zespołowi niewydolności oddechowej (MERS), który jest podobny do koronawirusa SARS-CoV-2. Wirusolodzy doszli do wniosku, że Remdesiwir jest bardzo silnym inhibitorem polimerazy koronawirusa.

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

lek
Pixabay

Trzeba badań

Zaangażowani w badanie wirusologowie Matthias Gotte i Egor Chesnokov zauważyli, że Remdesivir można uznać za bezpośrednio działający środek przeciwwirusowy przeciwko SARS-CoV-2. Naukowcy podkreślili, że udokumentowanie tego faktu będzie można potwierdzić dopiero w dalszych badaniach klinicznych. Jednocześnie Goethe podsumował, że na podstawie badań laboratoryjnych nie można jednoznacznie stwierdzić, że lek będzie skuteczny w rzeczywistych warunkach.

„Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki randomizowanych badań klinicznych” – podkreślił Goethe.

Remdesivir jest jednym z leków, których skuteczność jest monitorowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) na podstawie testów przeprowadzonych w 12 krajach. Lekarze uważają, że ostatecznych wyników badań można się spodziewać w kwietniu lub maju.

Wcześniej japońscy naukowcy potwierdzili skuteczność leku przeciwretrowirusowego Nelfinawir w walce z SARS-CoV-2. Lekarze powiedzieli, że lek ten skutecznie zatrzymuje rozmnażanie wirusa nawet w małych dawkach.

Czytaj też: Czy fala upałów POKONA PANDEMIĘ? Naukowcy już wiedzą!

Źródło: WHO

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze