Dziecko i Figura

DZIECKO

IMIONA, które nigdy NIE WYCHODZĄ Z MODY. Od lat NA SZCZYCIE rankingów

imię dla dziecka, imiona dla dzieci, popularne imiona

Trendy wśród rodziców, jeśli chodzi o wybór imienia dla dziecka, cyklicznie się zmieniają. Po modzie na te tradycyjne, przychodzi moda na oryginalne, obcobrzmiące. Które imiona święcą triumfy od lat? Wystarczy rzucić okiem na dane Ministerstwa Cyfryzacji z 2015, 2016 i 2017 roku.

Jak wynika ze statystyk z ostatnich trzech lat, najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek jest Julia. Z kolei synom rodzice najchętniej nadawali imię Jakub.

Julka to żeński odpowiednik imienia Juliusz. Oznacza osobę promienistą i młodą. Natomiast Kuba to imię pochodzące z języka hebrajskiego, które można przetłumaczyć jako “niech go Bóg ochrania”.

Nieco mniej popularnymi imionami w ostatnich latach są Antoni i Zuzanna. To ostatnie oznacza lilia, a Antek – doskonały, wybitny.

Na trzecim miejscu tego zestawienia znajdują się Lena i Szymon. Dziewczynki i kobiety o tym imieniu są silne, a Szymon oznacza “Bóg wysłuchał”.

Maja i Jan to imiona dla dziewczynek i chłopców, które także cieszyły się w ostatnich latach (i cieszą nadal) ogromną popularnością. Po hebrajsku Maja znaczy napawać radością, z kolei Janek – łaska.

Zobacz też: ZAKAZANE imiona. Tak NIE NAZWIESZ swojego dziecka

Źródło: WP
Źródło zdjęć: pixabay.com


  
Wyżej