Instagram: JAKIE zdjęcia dostają najwięcej polubień?

Czy istnieje jakiś sposób na popularne zdjęcie na Instagramie? Tak. Wystarczy, że będziesz trzymać się poniższych wskazówek.

Jeśli chcesz, aby twoje zdjęcie zyskało przychylność użytkowników w sieci, nie umieszczaj na nim: grzejnika, konia, wózka golfowego ani notebooka. Gepard, biedronka, perfumy czy bikini to rzeczy, które wpłyną na jego atrakcyjność i przyniosą ci popularność.

Co podoba się najbardziej?

Aditya Khosla, doktorantka z jednej z uczelni w Massachusetts (Massachusetts Institute of Technology (MIT)), przebadała 3,2 miliona zdjęć pod względem ich popularności w internecie i odkryła, że pozytywne oceny ich odbiorców przede wszystkim uzyskały te fotografie, na których widoczne są: mini spódniczki, staniki, bikini, butelki perfum oraz broń.

Pozytywne oceny widzów otrzymały również zdjęcia, na których umieszczono gepardy, pandy, lamy oraz biedronki. Osoby oglądające zdjęcia chętnie „lajkowały” także te, na których widniały filiżanki.

Czytaj też: RANKING 10 najbardziej wpływowych MATEK na Instagramie!

Czego nie lubimy?

Mniej lubiane przez internautów okazały się być zdjęcia, na których widniał kaloryfer, konie, dzikie świnie, notebooki, wózek golfowy oraz kaloryfer. Ponadto, badaczka odkryła, że w przypadku oglądanych fotografii widza przyciągają… przeciwieństwa.

Większą sympatią cieszą się zdjęcia, które utrzymane są w ciepłych tonacjach: w czerwonej lub żółtej barwie niż te, w których zastosowano zimne kolory. Powyższe dane mogą być przydatne dla osób chcących wypracować pozytywny wizerunek w prasie czy telewizji.

W internecie istnieją zdjęcia, które przedstawiają polityków w otoczeniu przedmiotów, które nie wpływają na poprawę ich medialnego wizerunku. Zapewne, gdyby Richard Nixon znał te wyniki wcześniej, nie pozwoliłby sfotografować się na wózku golfowym.

Kluczem do tego, aby jakieś zdjęcie osiągnęło sukces w internecie jest jednak nie tylko to, co przedstawia, ale również możliwość jego udostępnienia jak największej liczbie osób.

Czytaj też: RANKING 10 najbardziej wpływowych #InstaMatek celebrytek!

https://www.instagram.com/p/B4mhWcPj_sE/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B4uWBHKjf_J/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B3XeRmfIwpz/?utm_source=ig_web_copy_link

Źródło: 20minuten

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze