Inteligentne dziecko? Na pewno nie po tatusiu! Wyniki badań cię zszokują!!!

W odniesieniu do najnowszych badań okazuje się, że ojcowie nie maja wpływu na inteligencję swoich dzieci! Naukowcy odkryli, że to geny matki determinują ten aspekt naszego życia.

 

Zobacz też: PORUSZAJĄCE WIDEO! Niewidoma dziewczynka znalazła świetny sposób by dodać sobie otuchy podczas zabiegu!

 

Matki posiadają dwa chromosomy X, mężczyźni jedynie jeden, a to właśnie on odpowiedzialny jest za przenoszenie „inteligentnych” genów. Dodatkowo, badania przeprowadzone na myszach laboratoryjnych wykazały, że wpływy genów po osobnikach płci męskiej były rzeczywiście dość istotne ale w kwestii wyglądu.  Były odpowiedzialne za większe ciała, ale z kolei małe mózgi. Dodatkowa dawka genów pochodzących od matki doprowadziła do tego, że mózgi myszy powiększały się.

 

 

W trakcie badania przeprowadzonego przez naukowców w Glasgow przepytano dzieciaki w wieku od 14 do 22 lat. Uwzględniając czynniki takie edukację i społeczno-ekonomiczny status okazało się, że ich inteligencja zbliżona jest do tej, którą posiadają ich matki.

 

Choć geny potrafią wiele, to jednak nie wszystko. Szacuje się, że 40-60% inteligencji jest dziedziczone, reszta jest wynikiem czynników zewnętrznych.


 

Źródło: birminghammail
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze