Dziecko i Figura

Główna

Internauci mocno o Krystynie Jandzie: Hipokrytka! Zobacz o co poszło!

Kilka dni temu Krystyna Janda opublikowała w sieci zdjęcie swojego posiłku . Niby zwykły wpis, zwykła fotografia, a jednak spadła na nią lawina krytyki. Otóż Janda nie zjadła jakiejś zwyczajnej potrawy, a jedną z droższych z kuchni francuskiej, foie gras. Zobacz za co została skrytykowana. 

Krystyna Janda pochwaliła się w sieci, że będąc w Krakowie zjadła foie gras, czyli pasztet produkowany ze stłuszczonych wątróbek kaczych i gęsich. Foie gras jest jednym z najdroższych i najbardziej wyrafinowanych dań kuchni francuskiej. Przed jego przyrządzeniem gęsi trzymane są w klatkach i na kilka tygodni przed ubojem są karmione na siłę i to za pomocą sond wtłaczanych do ich dziobów. Gęsi i kaczki mają być celowo utuczone tak, by ich wątroby były znacznie większe.

 

Ten nieetyczny sposób przyrządzania nie odrzuca niektórych przed spożyciem tej potrawy. Janda nie dość, że ją zjadła, to jeszcze pochwaliła się tym w sieci i się zaczęło. Internauci szybko wytknęli jej hipokryzję.

 

– Siedzimy po BOSKIEJ! w Krakowie w Hotelu Rubinstein i jemy cuda! To okoń z risotto z pietruszką! Jemy wolno żeby przyjemność niebiańska trwała dłużej. Teraz będziemy jeść polędwicę wołową z foie gras i kasztanami! Deser, torcik z marakui z białą czekoladą, kumkwatem i maliną. Mniam! Na koniec czekoladki robione przez szefa kuchni! – napisała.

Internauci są oburzeni postawą aktorki. Zwłaszcza, że jeszcze tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, stanęła w obronie zwierząt. Wówczas udostępniła na swoim profilu na Facebooku tekst o ich cierpieniu. „Jakim trzeba być hipokrytą i idiotą, żeby w jednym poście robić z siebie obrońcę zwierząt, a w następnym chwalić że się jadło foie gras?”, „Cierpienie, cierpienie, a gęsi to z radości skaczą na myśl o tym Pani foie gras?”, „Post o cierpieniu zwierząt super, tylko dlaczego przy tym wszystkim chwali się Pani w innym poście zjedzoną wołowina i foie gras! Szczyt hipokryzji! Wstyd…”, „Typowa mentalność zdemoralizowanej elyty – w poście poniżej o cierpieniu zwierząt, a tu skowyt zachwytu że wpie….. foie gras”, „Ważne, że o karpia się walczyło, teraz się można nawpier****ć tuczonych gęsi. To są ci wasi właśnie celebryci-hipokryci” – pisali internauci.

dhjd/fakt24
  
Wyżej