Internauci życzą Trumpowi ŚMIERCI! Ostra reakcja Twittera!

Serwis społecznościowy Twitter postanowił usunąć wpisy użytkowników zawierające „życzenia” śmierci skierowane do prezydenta USA Donalda Trumpa, który jest zarażony koronawirusem – donosi VICE.

Trump ma koronawirusa

Amerykański lider poinformował 2 października, że uzyskał pozytywny test na koronawirusa. Dodał, że u jego żony Melanii Trump również zdiagnozowano chorobę. Prezydent obiecał natychmiastowe rozpoczęcie leczenia i kwarantanny.

Życzą mu śmierci

Odkąd Trump poinformował o swojej chorobie, w sieci zaczęło się pojawiać mnóstwo wpisów z „życzeniami” śmierci dla polityka. Reakcja Twittera była natychmiastowa.

„Tweety, w których użytkownicy życzą sobie śmierci, poważnych obrażeń ciała lub śmiertelnej choroby, są zabronione i muszą zostać usunięte” – podał przedstawiciel firmy.

Czytaj też: Donald Trump KRYTYCZNIE o testach na koronawirusa! „Są PRZEREKLAMOWANE…”

Dodał, że priorytetem będzie usuwanie treści, które zawierają wyraźne wezwanie do działania lub mogą wyrządzić rzeczywistą szkodę. Ponadto konta osób naruszających prawa można ustawić w trybie tylko do odczytu. Takie środki stosuje się zgodnie z klauzulą ​​„Obraźliwe zachowanie” w umowie użytkownika.

„Czuje się dobrze”

Wcześniej lekarz Trumpa poinformował, że amerykański przywódca ma się dobrze. Według niego prezydent wyraził już gotowość do wyjścia ze szpitala, jednak lekarze nie podali jeszcze przybliżonej daty jego wypisu.

Zupełnie innego zdania jest dziennikarz Vanity Fair – Gabriel Sherman, który napisał na Twitterze, powołując się na źródła bliskie Partii Republikańskiej, że stan Trumpa jest znacznie gorszy niż według oficjalnych doniesień.

Źródło: CNN

Zdjęcie: Instagram

Komentarze

Komentarze