Ja latam ! – czyli jak przeżyć lot z dzieckiem na kolanie?

Latanie z dzieckiem może wywołać zarówno podekscytowanie, jak i przerażenie u każdego rodzica planującego urlop. Wspólna podróż może być świetnym czasem do nawiązania więzi i ukształtowania trwałych wspomnień z rodziną, ale może być także bardzo trudna, szczególnie gdy coś pójdzie nie tak (jak to często bywa). Mimo, że nie możesz kontrolować przebiegu lotu, możesz nadal starannie planować, aby korzystanie z tego środku transportu, było  tak przyjemne, jak to tylko możliwe.

W przypadku wielu lotów nie musisz kupować osobnego miejsca dla dziecka poniżej 2 lat, o ile pozostanie ono na Twoich kolanach przez cały czas trwania lotu. Jeśli wolisz posadzić dziecko lub niemowlę w zatwierdzonym przez FAA urządzeniu przytrzymującym, musisz wykupić bilet. Jeśli to możliwe, wybierz miejsca przy oknie lub siedzenia przy przejściu, aby uniknąć naciskania po obu stronach przez innych pasażerów. Matki karmiące piersią mogą chcieć wybrać siedzenie przy oknie dla dodatkowej prywatności.

Pomocne może być zarezerwowanie lotu w czasie, gdy dziecko zwykle śpi lub się zdrzemnie. Jeśli Twój lot wymaga międzylądowania, wybierz taki z dłuższym postojem. Dodatkowy czas pomoże Ci zachować porządek, pozwolić na zatrzymanie się w łazience i pozostawia czas na przekąski lub posiłek

Przed podróżą upewnij się, że masz wystarczająco dużo niezbędnych artykułów dla dzieci i sprawdź dokładnie, czy nie zapomniałaś niczego ważnego. Miej dodatkowe butelki, smoczki, chusteczki, pieluchy , przekąski i zabawki lub książki, które zajmą twoje dziecko. Zawsze zapakuj dodatkową zmianę ubrania dla siebie i dziecka.

Jeśli martwisz się uszami swojego dziecka w czasie lotu, istnieje kilka sposobów na złagodzenie bólu. Niemowlętom należy zaoferować butelkę, pierś lub smoczek podczas startu i zejścia, aby pomóc wyrównać ciśnienie w ich małych uszkach. Starsze dziecko może być w stanie pić z kubka sippy lub zjeść przekąskę.

Jeśli twoje dziecko jest podatne na chorobę lokomocyjną, upewnij się, że podczas podróży wypije dużo płynów i podaj mu przekąskę przed lotem. Jeśli to możliwe, wybierz siedzenia w pobliżu przedniej części samolotu lub nad skrzynią, aby zmniejszyć turbulencje.

Gdy maluch zaczyna źle się czuć, skieruj nawiew w jego twarz. Relaks podczas oddychania świeżym powietrzem pomoże Twojemu dziecku poczuć się lepiej. Leki przeciwhistaminowe, takie jak Benadryl, są czasami pomocne i zalecane, aby poradzić sobie z intensywną chorobą lokomocyjną, ale należy przedyskutować to z lekarzem pediatrą.

Niestety, czasami  nawet przy najstaranniejszym planowaniu, nie można uniknąć złego humoru dziecka. Staraj się nie stresować. Przepraszaj ludzi wokół Ciebie i uspokajaj swoje dziecko, dopóki bezpiecznie nie wylądujesz. Pozytywne nastawienie to początek drogi do zapewnienia, że ​​Ty i Twoje dziecko dotrzecie do celu w jednym kawałku.

 

DB

Fot. shutterstock.com

Komentarze

Komentarze