„[…] ja naprawdę mam ulubione dziecko.”!! Czy można jedno kochać bardziej od drugiego?

Miłość matczyna jest jednym z najpotężniejszych uczuć na świecie. Wydawać by się mogło, że ilość dzieci na to nie wpływa – wszystkie trzeba przecież obdarzyć uczuciem po równo! Co jeśli jednak czujemy, że któreś dziecko kochamy bardziej? Pewna kobieta się do tego przyznała i została mocno skrytykowana przez forumowiczki.

Czy to w ogóle możliwe? Kochać któreś dziecko bardziej? Pewna użytkowniczka parentingowego forum Mumsnet podzieliła się wstydliwą bolączką. „Jest mi wstyd o tym mówić… ale ja naprawdę mam ulubione dziecko. Mam dwóch synów i z tym starszym (3 l.) borykam się od samego początku. Jest bardzo wymagający, bezwzględny i naprawdę mnie przytłacza. Mój [mąż] jest obdarzony cierpliwością i to on wykonuje za mnie ciężką robotę. Mają świetną więź między sobą.”

Użytkowniczka zapytała na forum czy któraś z matek może się do tego odnieść. Społeczność Mumsnet w tej kwestii podzieliła się na pół ze względu na doświadczenia. Okazało się, że bardzo dużo forumowiczek zmaga się z podobnym problemem i rzeczywiście ma bardziej ulubione.

Jak podaje TheSun z przeprowadzonych ostatnio badań okazuje się, że nawet 1 na 5 rodziców może mieć ulubione dziecko. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli z jednym dogadujemy się lepiej niż drugim, to i tak powinniśmy o nie dbać. Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za sprowadzenie ich na ten świat i starać się zapewnić im wszystko to co najlepsze!

Zobacz też: 7 znaków, że Twój związek przetrwa! Jeśli ich nie widzisz, to…

 

Źródło: TheSun
Źródło zdjęcia: dif

Komentarze

Komentarze