Dziecko i Figura

Żywienie

Jadły FAST FOODY kilka razy w tygodniu. Przeżyły PRAWDZIWY DRAMAT

fast food, fast food a ciąża, co wpływa na płodność

Żywność wysoko przetworzona, dania typu fast food mają niekorzystny wpływ na stan zdrowia. Odbijają się nie tylko na kondycji, ale i wyglądzie. Są przyczyną otyłości. Ponadto, jak dowiedli naukowcy, mają też wpływ na płodność.

Badanie
Badacze postanowili sprawdzić, jak dieta bogata w fast foody, a uboga w warzywa i owoce oddziałuje na płodność kobiety. Do badania naukowcy z Uniwersytetu Adelaide w Australii zaprosili 5600 kobiet w wieku 18-23 lata. Były to mieszkanki m.in. Wielkiej Brytanii i Australii.

Każda z pań była w ciąży. Był to pierwszy trymestr. Każda spodziewała się swojego pierwszego dziecka.

Z kobietami przeprowadzono wywiady na temat tego, co jadły przed zajściem w ciążę, jak długo starały się o dziecko. Naukowców interesowały zwłaszcza ich zwyczaje żywieniowe na miesiąc przed zapłodnieniem. Pytali o dania typu fast food: frytki, pizzę, hamburgery.

Wyniki
Co się okazało? Kobiety, które jadły fast foody co najmniej 4 razy w tygodniu, starały się o dziecko dłużej. Te, które odżywiały się zdrowo, szybciej zachodziły w ciążę. Różnica wynosiła około 1 miesiąc.

Co więcej, panie, które jadły owoce (3 razy dziennie), zachodziły w ciążę jeszcze szybciej niż pozostałe kobiety, które wzięły udział w badaniu. Zatem Claire Robert, autorka badania, podkreśla, że zdrowe żywienie poprawia płodność.

Miesiąc to niedługi okres, jednak w przypadku par, które marzą o dziecku, kolejna nieudana próba to prawdziwy dramat.

Zobacz też: Przez dziewięć miesięcy JADŁ GŁÓWNIE PIZZĘ. Sprawdź, ILE SCHUDŁ

Źródło: adelaide.edu.au
Źródło zdjęcia: pixabay.com
  
Wyżej