Jak długo koronawirus może żyć na twoich WŁOSACH? Będziesz W SZOKU!

Badanie opublikowane w prestiżowym czasopiśmie medycznym „The Lancet” wykazało, że koronawirus może pozostawać na tkaninie do jednego dnia, a na stali nierdzewnej i plastiku do czterech dni. A Ile może się utrzymywać na naszych włosach?

Koronawirus na ludzkich włosach

Nie jest jasne, jak długo koronawirus może przetrwać na ludzkich włosach lub brodzie. Istnieje możliwość, że wirus może pozostać żywotny na włosach przez kilka godzin lub nawet kilka dni. Czy to oznacza, że ​​powinniśmy myć włosy tak samo często, jak myjemy ręce?

Zdecydowanie nie. Mycie włosów kilkanaście razy dziennie byłoby dla nas niepraktyczne. Ponadto, zbyt częste mycie włosów może uszkodzić naturalne mechanizmy obronne skóry głowy, w tym oleje i przyjazne bakterie, które pokrywają skórę głowy. To może pozostawić skórę głowy bardziej podatną na infekcje bakteryjne i grzybicze oraz obrażenia.

Czytaj też: ZNAMY DATĘ otwarcia salonów fryzjerskich! JEDNA RZECZ zniknie z nich definitywnie!

włosach
Pexels

Niewielkie ilości wirusa

Co więcej, o ile twoje włosy nie ciągną się po podłodze, prawdopodobnie nie są narażone na duże ilości wirusa. Przecież nie używasz włosów do otwierania drzwi, pchania wózków sklepowych i do wycierania klamek. O ile ktoś nie kicha, nie kaszle lub nie dyszy bezpośrednio w twoje włosy, nie są one zanieczyszczone na tyle, byś mogła zachorować.

Tego nie rób!

Staraj się jednak unikać dotykania włosów, jeśli twoje dłonie mogą być zanieczyszczone. Jeśli twoje włosy są nie na swoim miejscu, nie próbuj ich poprawiać „brudnymi” rękami. Kiedy masz na twarzy maseczkę i znajdujesz się poza domem, najlepiej jest spiąc włosy gumką lub spinkami, by nie dostawały się do naszej twarzy.

Czytaj też: Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki? ZNAMY DATĘ!

Źródło: Forbes.com

Zdjęcia: Pexels

Komentarze

Komentarze