Jak pić kawę, żeby SCHUDNĄĆ? To proste! Sęk tkwi w…

Czy picie kawy może nam pomóc schudnąć? Okazuje się, że tak. Należy jednak trzymać się pewnej prostej zasady!

Wpływ kawy na metabolizm

Wiele osób zastanawia się, czy picie kawy rzeczywiście wpływa na metabolizm, a dokładnie – przyspiesza go, dzięki czemu możemy schudnąć. Zdaniem amerykańskiej dietetyczki Amy Gorin, picie małej czarnej faktycznie może pomóc nam schudnąć. Istnieje jednak pewien warunek.

„Niektóre badania sugerują, że picie kawy może przyczyniać się do redukcji masy ciała. Zalecałabym jednak ostrożność. A jeśli nie ma nawyku sięgania po kawę, lepiej go nie tworzyć w imię potencjalnych zysków w postaci utraconych kilogramów. Pamiętajmy, by nie przekraczać 400 miligramów kofeiny dziennie, większa ilość może być niebezpieczna dla zdrowia” – zastrzega w rozmowie z amerykańskim magazynem „Women’s Health” dietetyczka Amy Gorin.

Czytaj też: Zielona kawa – czy rzeczywiście odchudza? Poznaj prawdę!

kawę
Unsplash

Jak pić kawę, żeby schudnąć?

Kluczową kwestią jest tu ilość spożytej kawy. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda zasugerowało, że picie czterech małych filiżanek kawy dziennie, poprawia tempo metabolizmu i pozwala zredukować tkankę tłuszczową średnio o 4 proc. Wyniki badania opublikowano w czasopiśmie „American Journal of Clinical Nutrition”.

Wielu ekspertów twierdzi, że wypicie filiżanki kawy może pomóc nam schudnąć poprzez stymulowanie „brązowego tłuszczu”, który spala kalorie w celu generowania ciepła ciała.

„Brązowy tłuszcz działa w inny sposób niż inny tłuszcz w organizmie i wytwarza ciepło poprzez spalanie cukru i tłuszczu, często w odpowiedzi na zimno” – powiedział profesor Michael Symonds z School of Medicine na University of Nottingham, który wspóltworzył badanie.

„Zwiększenie jego aktywności poprawia kontrolę poziomu cukru we krwi, a także poprawia poziom lipidów we krwi i umożliwia dodatkowe spalanie kalorii, które pomaga w odchudzaniu” – dodał.

„To pierwsze badanie na ludziach, które wykazało, że coś w rodzaju filiżanki kawy, może mieć bezpośredni wpływ na nasze funkcje brązowego tłuszczu” – zaznaczył.

Czytaj też: Odkryto NAJLEPSZY sposób parzenia kawy! Może PRZEDŁUŻYĆ ci życie!

Źródło: Idependent.co.uk, Interia

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze