Dziecko i Figura

Główna

Jak podkręcić metabolizm zimą? Mamy kilka sposobów!

Jedzenie odpowiednich produktów może skutecznie podkręcić przemianę materii. Dieta przyspieszająca metabolizm  polega na dołączeniu do obecnego jadłospisu, produktów, które go pobudzą! 

Białko

Pierwszym produktem na liście tych, które skutecznie podkręcają przemianę materii jest białko. Znaleźć je można przede wszystkim w różnych gatunkach ryb, w nabiale czy w  warzywach strączkowych. W ten sposób przemianę materii przyspieszymy aż  o 25%.

https://www.instagram.com/emeraldcchan/

Tłuszcze omega 3

Cenne tłuszcze omega 3 zawarte są przede wszystkim w  tłustych rybach czy orzechach włoskich.  To wyjątkowy budulec naszych komórek, który pomaga zapobiegać chorobom, poprawia nastrój, a nawet przedłuża młodość!

Niesłodzone napoje

Niesłodzone napoje takie jak herbata zielona, czerwona, czarna kawa czy woda z sokiem z cytryny pite przed zjedzeniem pierwszego posiłku przyspieszą metabolizm o 30 %!

https://www.instagram.com/k.trzaska/

Zioła i przyprawy kuchenne

Przyprawy kuchenne takie jak: imbir, chili, pieprz, cynamon nie tylko rozgrzewają organizm, ale i pobudzają do działania. Natomiast stosując dodatkowo różnorodne zioła (oregano, kminek, majeranek,) pobudzamy wydzielanie kwasów żołądkowych, tym samym wspomagając trawienie.

Ponadto,by organizm nie odkładał zapasów, pamiętaj o pożywnym śniadaniu, a inne posiłki spożywaj co 3-4 godziny. Na śniadanie zaprzyjaźnij się z  płatkami owsianymi. Bowiem dzięki zawartemu błonnikowi pozbywają się  niestrawionych resztek z jelit.  Nie zaszkodzi również sięgnąć po szklankę przegotowanej wody z miodem na 30 minut przed planowanym śniadaniem. Taka mikstura zmotywuje do pracy nasze jelita.

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/savchenko_photo/


  
Wyżej