Jak pomóc dzieciom przyzwyczaić się do nowego dziecka w domu? Oto 6 sposobów!

Pojawienie się w domu nowego dziecka może być trudne zarówno dla rodziców, jak i dla starszych dzieci, jednak dzięki kilku prostym wskazówkom możesz pomóc starszemu bratu lub siostrze powitać nowe dziecko w domu.

W zależności od wieku dziecka, pomoc w dostosowaniu się do nowego dziecka może zająć trochę czasu. Ale nie martw się. Bądź cierpliwa i postępuj zgodnie z tymi drobnymi, ale ważnymi wskazówkami.

1. Przygotuj się na to wcześniej

Kiedy jesteś w ciąży, czytaj swoim dzieciom książki o starszym bracie lub siostrze, aby wytłumaczyć im ideę bycia „starszym bratem lub siostrą”.

2. Przedstaw dziecko

Kiedy starszy brat/siostra przyjdzie na spotkanie z małym dzieckiem, przedstaw je mówiąc „Kochanie, to twój starszy brat! Pomoże mi zaopiekować się tobą i na pewno bardzo go pokochasz!”. Twoje starsze dziecko poczuje się wyjątkowe i zaszczycone.

3.Poproś starsze dziecko o pomoc

Pokaż swojemu starszemu dziecku, że może być dla ciebie dużą pomocą. Spraw, by poczuło się zaangażowane w nową sytuację. Niech pomaga ci zmieniać pieluchy i wyrzuca brudne rzeczy do kosza. Poproś je, żeby podało ci kocyk lub ręcznik. Te proste zadania sprawią, że twoje starsze dzieci poczują się ważne.

Czytaj też: Ciekawe odkrycie! Małżeństwa posiadające córkę częściej…

dziecka
Pixabay

4. Daj im własne „dziecko”

Daj swojej córeczce lalkę i poproś ją, by ją nakarmiła lub zmieniła jej ubranie, gdy ty będziesz robiła to samo z prawdziwym dzieckiem.

5. Pokaż, jak można się bawić z dzieckiem

Przedstaw swoim dzieciom możliwości zabawy z dzieckiem, aby zaczęły wchodzić w interakcje jako rodzeństwo.

6. Spędzajcie razem czas

Codzienne spędzanie czasu ze swoimi starszymi dziećmi sprawi, że nadal będą czuć się wyjątkowo. Nawet kilka minut przed snem, czytanie bajek lub zwykła rozmowa, zrobią ogromną różnicę w oczach waszych dużych dzieci.

Czytaj też: NIEZWYKŁE narodziny w Łodzi! Na świat przyszły bliźnięta…

Źródło: Parents.com

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze