Jak pozbyć się przebarwień? Oto 4 sprawdzone sposoby!

Przebarwienia są jednym z najczęściej występujących problemów skórnych. Przyczyn ich powstawania jest dość sporo. Od zakłóceń  gospodarki hormonalnej, przez uwarunkowania genetyczne, aż po wpływ szkodliwego promieniowania słonecznego. Jak sobie z nimi radzić, kiedy niechciani towarzysze uczepili się nas jak rzep psiego ogona?

Przebarwienia skóry, czyli innymi słowy hiperpigmentacja to nienaturalna kumulacja melaniny w danym obszarze skóry. Zdaniem kosmetologów problem uchodzi za złożony i trudny do całkowitego zwalczenia. Dlatego też, proces rozjaśniania przebarwień powinien być  indywidualnie dostosowany do każdej skóry. Jednak istnieje kilka produktów, które  w przypadku leczenia przebarwień mogą okazać się uniwersalne.

Kosmetyki z witaminą C

W walce o wyrównanie kolorytu skóry pomocne mogą okazać się kosmetyki zawierające witaminę C, będąca antyoksydantem. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę podczas oczyszczania i już na tym etapie włączyć odpowiednie produkty niwelująca przebarwienia.  Idealnie sprawdzą się również kosmetyki łączące w sobie  kwas azelainowy i glicynę.

źródło: https://www.instagram.com/staviarzove/

Serum rozjaśniające na dzień

Gdy etap oczyszczania mamy już za sobą, rozjaśnianie przebarwień i rozświetlanie skóry możemy kontynuować również i w ciągu dnia. W tym celu najlepiej sięgnąć po serum z substancjami czynnymi. które nawilży, ale jednocześnie rozjaśni cerę. Wśród wielu tego typu produktów wybierajcie te z kwasem hialuronowym na czele.

źródło: https://www.instagram.com/alice.wskaa/

Serum rozjaśnające na noc

Stosowanie serum w ciągu dnia to dopiero połowa sukcesu. W przypadku chęci rozprawienia się z mało estetycznymi przebarwieniami posłuży nam również serum na noc. Jego zadaniem jest przede wszystkim przyspieszenie naturalnych procesów regeneracyjnych wewnątrz skóry. Na tym etapie produkt powinien być jednak dopasowany do intensywności zmian. Dla przykładu w leczeniu ciemniejszych i bardziej utrwalonych plam sprawdzi się  połączenie retinoidów, kwasu traneksamowego i azelainowego. Retinol, złuszcza skórę, natomiast kwasy zwykle redukują przebarwienia niezależnie od ich pochodzenia. Dobrze jest więc poszukać kosmetyków z takim składem.

 

źródło:https://www.instagram.com/mrs.nudelips/

Peelingi

W zwalczaniu przebarwień kosmetyki złuszczające zajmują honorowe miejsce. W przypadku mniej zaawansowanych problemów skórnych poleca się przeważnie kuracje domowe, czy to z samodzielnie przygotowanych peelingów czy też gotowych produktów. Jeśli jednak skóra jest wyraźnie dotknięta kłopotliwymi zmianami, warto wdrożyć złuszczanie bardziej dogłębne, które zostanie ustalone przez specjalistę.źródło: zdjęcie główne: https://www.instagram.com/nutridome_pl/

zdjęcie główne: https://www.instagram.com/stacy_curly/

Komentarze

Komentarze