Dziecko i Figura

Główna

Jak rozpoznać FAŁSZYWEGO PRZYJACIELA? Poznaj jego główne CECHY

Jak rozpoznać FAŁSZYWEGO PRZYJACIELA? Poznaj jego główne CECHY. Wielu z nas obawia się fałszywych przyjaciół. Niestety, ciężko zweryfikować prawdziwe intencje z pozoru bliskich nam osób, ponieważ stosują doskonały kamuflaż. Poniżej zaprezentowaliśmy najczęstsze zachowania osób, które są wobec nas nieszczere i źle nam życzą.

Zazdrość

Fałszywy przyjaciel nigdy nie będzie w stanie prawdziwie cię wspierać, ponieważ zżera go zazdrość o wszystkie twoje sukcesy. Zamiast cieszyć się twoim szczęściem, w głębi serca będzie czuł ból i niepokój. Dokładnie przyglądaj się swojemu „fałszywemu przyjacielowi” i dostrzegaj jego reakcje np. na twój awans.

Mówi złe rzeczy na twój temat, kiedy nie ma cię w pobliżu 

Pewne stare porzekadło mówi nam o tym, by zwracać szczególną uwagę na to co mówią nasi rozmówcy i w jaki sposób wyrażają się o innych. Dlaczego? Jeżeli źle mówią o innych w twoim towarzystwie, to prawie pewne, że o tobie będą mówili w taki sam sposób do innego rozmówcy.

Poczucie, że poświęcasz się bardziej od drugiej osoby

W tej relacji to ty poświęcasz się bardziej. Fałszywy przyjaciel stara się tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę lub kiedy po prostu coś mu się opłaca. Wykorzystuje twoją dobroć, nie dając nic w zamian. To osoba, na której nie możesz polegać.

Lubi wbijać „szpilkę”

Rozmawiając z fałszywym przyjacielem, ciągle odnosisz wrażenie, że stroi po drugiej stronie barykady i próbuje ci wbijać tak zwaną szpilkę. Krytykuje twoje pomysły, jest uszczypliwy, lubi śmiać się z twoich niepowodzeń.

Czy możesz coś z tym zrobić? W naszej opinii od takich osób trzeba się po prostu odciąć. Szkoda życia na smutek i fałszywych znajomych!

Źródło zdjęcia: Pixabay

Zobacz też: To szokujące! W Polsce ponad milion niepełnosprawnych nie pracuje!

  
Wyżej