Jak spędzić Święta z rodziną i NIE oszaleć? Stosuj te rzeczy!

Święta to wyjątkowy i magiczny czas w roku. Co zrobić, żeby nie zamieniły się w prawdziwy koszmar? Podpowiadamy!

Święta jak z reklamy

Wszyscy doskonale wiemy, jak wyglądają święta w reklamach. Wszyscy siedzą razem przy suto zastawionym stole, uśmiechają się do siebie i są pełni serdeczności. Niestety, prawdziwe życie często wygląda zupełnie inaczej, ponieważ…

Dlaczego?

Wiele osób wpada we frustrację, kiedy ogląda świąteczne reklamy. Dobrze wiemy, jak wyglądają w nich święta – są one wręcz idealne. Dom jest przepięknie ozdobiony, potrawy można jeść oczami a gospodyni domu wygląda jak milion dolarów! Niestety, prawdziwe życie wygląda zupełnie inaczej a święta bardzo często są dalekie od ideału. Co zrobić, żeby było inaczej? Należy pamiętać o tym, że…

święta
Pixabay

Zapominamy o najważniejszym

Wielu z nas zapomina o tym, co jest najważniejsze w tym szczególnym czasie. O bliskości, byciu razem, miłości i szczerych rozmowach. Święta to nie konkurs na najładniejszą sukienkę czy dekorację, tylko możliwość spędzania wspólnych chwil i czas refleksji. Ale to nie wszystko, ponieważ niezwykle ważny jest w tym czasie również odpoczynek.

Świąteczny poradnik

Oto kilka rad, których należy się trzymać, żeby nasze święta były radością a nie koszmarem.

1. Nie zostawiaj prezentów na ostatnią chwilę

Nigdy nie zostawiaj kupowania prezentów na ostatni moment. Zaplanuj to o wiele wcześniej, dzięki czemu będziesz spokojniejsza, kiedy już nadejdzie czas przygotowań do świąt.

2. Mądrze zaplanuj wydatki

Nie wydawaj więcej niż tyle, na ile możesz sobie pozwolić. Spisz na kartce wszystko, czego potrzebujesz i trzymaj się tej listy.

Czytaj też: 10 ciekawych pomysłów na świąteczne prezenty!

święta
Pixabay

3. Przygotuj sobie harmonogram działań

Zapisz w kalendarzu, co będziesz robić konkretnego dnia. Nie działaj chaotycznie. Jednego dnia zrobisz zakupy spożywcze, w innym kupisz prezenty, a w kolejnym zajmiesz się sprzątaniem lub przygotowywaniem dań. Trzymaj się tego harmonogramu, a na pewno nie dasz się zwariować.

4. Naucz się prosić o pomoc

Angażuj do działania wszystkich członków rodziny. Nie daj sobie wmówić, że to kobieta jest od przygotowywania świąt. Powinien się w nie zaangażować rownież twój mąż oraz dzieci.

5. Nie zapominajmy o tym, co najważniejsze

W święta najważniejsza jest miłość, radość i możliwość bycia razem. Spędzanie wspólnych chwil, ciepłe rozmowy i duchowy aspekt świąt są najważniejsze!

Czytaj też: Bez nich NIE MA świąt! Oto przepis na przepyszne świąteczne pierniczki!

Źródło: Parenting.pl

Zdjęcia: Pixabay

 

Komentarze

Komentarze