Jak stosować IMBIR, by działał leczniczo?

Wieki temu Azjaci docenili zdrowotne właściwości imbiru. Dziś znamy go głównie jako dodatek różnych potraw. Warto widzieć, że imbir wykazuje się niezwykłymi i leczniczymi właściwościami. Jak działa nasze zdrowie imbir? Oto 4 pomysły na zastosowanie imbiru.

Herbata z imbirem na przeziębienie

W zimowych miesiącach bardzo łatwo o przeziębienie. Przy pierwszych objawach infekcji wirusowej warto pić rozgrzewającą herbatę z imbirem. Systematyczne stosowanie napoju pomoże uchronić organizm przed wirusami. Ponadto, herbatka z imbirem wykazuje szereg dobroczynnych właściwości: usuwa z organizmu toksyny, poprawia krążenie krwi, a także poprawia trawienie.

Syrop z imbiru i czosnku

Domowe syropy na przeziębienie to świetna alternatywa dla syropów z apteki. Łatwe wykonanie i niewielki koszt składników to dodatkowe atuty tworzenia samodzielnie syropów. Bardzo dobre działanie wykazuje ten na bazie czosnku i imbiru. Działa zbawiennie na układ odpornościowy i ma właściwości antybakteryjne. Więcej na temat domowych syropów przeczytasz tutaj.

Imbir a walka z nadwagą

Coraz częściej zauważa się niezwykłe właściwości imbiru w walce z nadwagą. Napój imbirowy może spalać tłuszcz. Według naukowców regularne stosowanie imbiru uruchamia proces termogenezy, co sprzyja dodatkowemu spalaniu kalorii.

Pasta z imbiru na bóle głowy

Przy walce z uporczywym bólem głowy może pomóc zastosowanie własnoręcznie zrobionej pasty z imbiru. Wystarczy wymieszać sproszkowany imbir z odrobiną ciepłej wody i wmasować delikatnie w czoło.

Zobacz również: Domowy syrop na kaszel – 4 proste przepisy!

 

Źródło: ekoist.pl

Komentarze

Komentarze