Jak szybko wysuszyć mokre włosy? Podpowiadamy!

Większość z nas nie ma czasu na powolne suszenie włosów. Zwłaszcza, gdy musi szybko wyjść rano do szkoły lub pracy…

Jak szybciej wysuszyć mokre włosy? Podpowiadamy!

1. Użyj odżywki pod prysznicem

Odżywka nie tylko nawilża włosy po umyciu, ale także odpycha wodę. Zawsze używaj odżywki po umyciu włosów szamponem, aby uszczelnić wilgoć i pomóc włosom uniknąć wchłaniania większej ilości wody niż to konieczne.

2. Delikatnie wykręć lub potrząśnij włosami po umyciu

Jeśli twoje włosy są mokre po wyjściu z prysznica, ich wyschnięcie zajmie bardzo dużo czasu. Ręcznik będzie oczywiście wchłaniał nadmiar wody, ale szansa na usunięcie całego nadmiaru H2O jest mało prawdopodobna.

Pochyl głowę do dołu, i potrząsaj włosami, żeby pozbyć się z nich nadmiaru wody. Możesz też podzielić je na pasma i delikatnie wykręcić je w ręczniku (jest to szczególnie dobre dla osób o grubych i/lub kręconych włosach). Te dwie metody pomogą przyspieszyć proces suszenia włosów.

3. Kub ręcznik z mikrofibry

Mikrofibra jest świetna, ponieważ jest bardzo chłonna i pomaga zminimalizować pękanie i uszkodzenia, które powstają podczas używania zwykłego ręcznika. Pamiętaj, że jeśli masz kręcone włosy, mikrofibra może być nieco zbyt szorstka. Możesz również użyć miękkiej bawełnianej koszulki.

włosy
Pixabay

4. Użyj grzebienia z szerokimi zębami

Chociaż nie poleca się czesania włosów, gdy są wilgotne (ponieważ może to powodować puszenie się lub niszczenie włosów), niektóre z nas czeszą podczas suszenia włosy i nadal wyglądają one wspaniale. Kup grzebień z szerokimi zębami, aby oddzielić włosy i umożliwić przepływ powietrza.

5. Skup się na cebulkach

Być może tego nie zauważyłaś, ale końce twoich włosów wysychają jako pierwsze. Aby przyspieszyć proces suszenia włosów, skoncentruj się na cebulkach, które są zwykle ostatnim obszarem do wyschnięcia.

Czytaj też: Długie włosy = krótka kariera?

Źródło: Bustle.com

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze