Jak utrzymać ogień w związku po urodzeniu dziecka? Oto 3 niezawodne sposoby!

Urodzenie dziecka może mieć negatywny wpływ na związek. Dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia starać się podtrzymać w nim ogień. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Urodzenie dziecka „zmienia wszystko”?

Przyjście na świat dziecka całkowicie zmienia cały nasz dotychczasowy świat. Dziecko jest niesamowitym prezentem od losu, ale wymaga od nas bardzo dużo poświęcenia i uwagi. Od konieczności karmienia, przewijania i usypiania malucha, po wiele innych rzeczy – dziecko to bez wątpienia ogromna odpowiedzialność dla obojga partnerów.

Randki? Czy to już przeszłość?

Wielu świeżo upieczonych rodziców narzeka na brak czasu na to, by pielęgnować swój związek. Ciągłe zmęczenie i niewyspanie sprawiają, że jedyne na co mamy wieczorem ochotę to sen, a nie na igraszki z ukochanym, jak dawniej.

Jednak posiadanie w domu małego dziecka wcale nie musi oznaczać, że romantyczny związek i randki muszą odejść na dalszy plan. Jak sprawić, by nasza miłość i iskra w związku nie zgasła po narodzinach dziecka?

Oto 3 proste kroki!

1. Zatrudnij opiekunkę do dziecka

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby utrzymać iskrę w twoim związku po urodzeniu dziecka, jest pójście na randkę, ale to wymaga znalezienia opieki dla dziecka. Możesz pomyśleć o poproszeniu o pomoc mamy, siostry, przyjaciółki lub cioci, albo zatrudnić opiekunkę do dziecka, aby móc pobyć sam na sam ze swoim partnerem.

„Pozostawienie dziecka pod czyjąś opieką może sprawić, że poczujecie się z tego powodu winni, ale nie ma powodów, abyście odczuwali poczucie winy, ponieważ robicie to, aby utrzymać wspaniałe relacje ze swoim partnerem. I to jest zdrowe!” – twierdzą eksperci.

2. Flirtuj ze swoim partnerem

Kiedy jesteś w związku przez długi czas, bycie razem staje się dla was czymś naturalnym i przestajecie już ze sobą flirtować. Wciąż powinniście to robić! Jest to szczególnie ważne po urodzeniu dziecka, kiedy zaczynacie poświęcać cały swój czas i energię noworodkowi. Jednym ze sposobów na utrzymanie iskry w swoim związku po urodzeniu dziecka jest flirtowanie ze swoją drugą połową.

Czytaj też: Co może powodować FAŁSZYWIE UJEMNY wynik testu ciążowego?

„Pamiętaj, że flirt jest tym, co najprawdopodobniej sprawiło, że ty i twój partner jesteście dziś razem, więc warto do tego wrócić” – radzą eksperci.

3. Bądź kreatywna

Związki nie znoszą nudy, więc postaraj się być kreatywna. Na przykład, zamiast po prostu oglądać Netflixa po tym, jak położysz dziecko do łóżka, spróbuj zorganizować romantyczną randkę w domu, podczas której będziecie mogli skupić się na swoim związku. Wieczorna randka w domu może być romantyczna, jeśli ty i twój partner spędzicie czas na wspólnym przygotowywaniu smacznego posiłku, a następnie na ciepłej kąpieli w pianie we dwoje. To wspaniały sposób, aby utrzymać iskrę przy życiu, bez konieczności wychodzenia z domu i pozostawiania dziecka z opiekunką i bez nadwyrężania domowego budżetu.

Źródło: Babygaga

Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze