Jak zrobić MASECZKĘ domowej roboty? Wystarczy 45 sekund! SPRAWDŹ!

Już od najbliższego czwartku (16 kwietnia) w Polsce zacznie obowiązywać nakaz zakrywania twarzy. Niestety, wiele osób wciąż nie posiada maseczki…

Nowe rozporządzenia

Już od 16 kwietnia, kiedy tylko znajdziemy się w przestrzeni publicznej, będziemy musieli szczelnie zakrywać nasz nos i usta maseczką. Niestety, nie każdy z nas ma taką maseczkę, ale nic straconego! Jak wykonać ją samodzielnie w domu?

Wystarczy niecała minuta!

Nie musicie nosić specjalistycznych maseczek ochronnych na twarz. Nie wpadajcie w panikę, jeśli takiej nie posiadacie. Możecie wykonać maseczkę samodzielnie w domu i to dosłownie w 45 sekund. Jak?

Czytaj też: Kolejna PRZEPOWIEDNIA Jackowskiego! Tym razem chodzi o WARSZAWĘ!

Instrukcja jest prosta!

W zależności od tego, czy chcecie taką maseczkę uszyć czy wykonać ją bez użycia maszyny do szycia, macie do wyboru dwa sposoby działania.

Jak uszyć maskę?

Będziesz potrzebowała:

 • Dwa prostokątne materiały z bawełny o wymiarach 25 x 15 cm
 • Dwa 15-centymetrowe elementy elastyczne (gumki, sznurek, paski tkaniny lub opaski do włosów)
 • Igła i nić
 • Nożyczki
 • Maszyna do szycia

Sposób szycia:

 1. Najpierw wytnij dwa prostokąty bawełniane o wymiarach 25 na 15 cm. Najlepiej jest użyć do tego ciasno tkanej bawełny, (np. pikowana tkanina lub bawełniane prześcieradła). Ułóż dwa prostokąty – będziesz szyć maskę, jakby to był pojedynczy kawałek tkaniny.
 2. Następnie złóż brzeg wzdłuż dłuższego boku elementu (0,5 cm). Teraz złóż podwójną warstwę materiału na długości 0,5 cm wzdłuż krótszych boków i zszyj, tak by stworzyć rąbek.
 3. Teraz przeciągnij gumkę przez rąbek po każdej stronie maski. Następnie przeciągnij element igłą i zawiąż końce. Jeśli masz tylko sznurek, możesz użyć dłuższego materiału i zawiązać maskę za głową.
 4. Ściągnij gumkę, aby węzły były schowane wewnątrz rąbka. Dopasuj tak, żeby maska ​​pasowała do twojej twarzy. Następnie zszyj gumkę przy rąbku, żeby maska się nie ześlizgnęła.

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

maseczkę
Pixabay

Przygotowanie maski bez szycia

Potrzebne będą:

 • podkoszulek
 • nożyce

Instrukcja jest dostępna na poniższym obrazku:

Czytaj też: Jak należy chować zmarłych z koronawirusem? SZCZEGÓŁY PRZERAŻAJĄ…

maseczkę
https://www.politykazdrowotna.com/, CDC

Źródło: https://www.politykazdrowotna.com, CDC

Zdjęcia: Pexels, Pixabay, https://www.politykazdrowotna.com, CDC

Komentarze

Komentarze