Jakie jest ryzyko zarażenia się koronawirusem podczas długiego lotu?

Czy istnieje ryzyko zarażenia się koronawirusem podczas lotów na duże odległości? Niestety tak. Świadczą o tym wyniki badania przeprowadzonego przez American Center for Disease Control and Prevention (CDC), które opisał portal Daily Express.

Jak dochodzi do infekcji?

W zamkniętym pomieszczeniu, jakim jest bez wątpienia pokład samolotu, ryzyko zarażenia się koronawirusem jest bardzo wysokie. Przyjmuje się, że przenoszenie infekcji następuje przez unoszące się w powietrzu kropelki od chorego pasażera.

„Przyczyną infekcji może być znaczne nagromadzenie wirionów COVID-19 – nawet w środowisku klasy biznes z przestronnymi siedzeniami przekraczającymi określoną odległość” – stwierdzili eksperci.

Czytaj też: Donald Trump i Melania MAJĄ KORONAWIRUSA! Jak się czują?

Jak temu przeciwdziałać?

W związku z tym eksperci zalecają stosowanie środków ochrony indywidualnej podczas całego lotu, a także na lotnisku – ich zdaniem maski medyczne ograniczają „uwalnianie cząstek zakaźnych do środowiska”, a także mogą zmniejszyć ryzyko infekcji.

21 września poinformowano, że pasażerka linii lotniczych Vietnam Airlines, lecąca z Londynu do Wietnamu, zakaszlała w samolocie i zaraziła koronawirusem kilkunastu podróżujących. 27-letnia bizneswoman z Wietnamu skarżyła się na ból gardła i kaszel przed lotem, a cztery dni później zdiagnozowano u niej COVID-19.

Źródło: Daily Express

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze