Jakie suplementy diety warto stosować w celu poprawy kondycji skóry, włosów i paznokci?

Niewłaściwa dieta, długotrwały stres, niedobory witamin i minerałów – te i inne czynniki odbijają się na naszym wyglądzie. Problemy ze skórą, wypadające włosy i łamliwe paznokcie to koszmar, z którym choć raz zmierzyła się niemal każda kobieta. W takiej sytuacji oprócz stosowania preparatów kosmetycznych działających od zewnątrz warto sięgnąć także po takie, które działają od środka. Jakie suplementy diety mogą nam pomóc? 

Włosy, skóra i paznokcie – jak o nie zadbać po zimie?

Okres jesienno-zimowy to czas, który nie sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji włosów, skóry i paznokci. Często zauważamy, że nasza skóra jest pozbawiona blasku, przesuszona i mniej jędrna, włosy stają się matowe, łamliwe, z tendencją do wypadania, natomiast paznokcie są cienkie i delikatne, co sprawia, że łatwo się niszczą. Wpływ na to mają różne czynniki, takie jak niskie temperatury, chłodny wiatr, smog, wilgoć, gwałtowna zmiana temperatur czy dieta uboższa o sezonowe warzywa i owoce.

fot. freepik

Wraz z nadejściem wiosny pragniemy zregenerować włosy, skórę i paznokcie, dlatego zapisujemy się na różne zabiegi kosmetyczne i kupujemy kosmetyki zawierające drogocenne dla urody składniki. Jest to korzystne wsparcie od zewnątrz, jednak może ono okazać się niewystarczające. O wiele szybszym i efektywniejszym sposobem będzie działanie od wewnątrz organizmu, dlatego warto pomyśleć o wzbogaceniu codziennej diety odpowiednimi suplementami.

Jakie witaminy dla urody?

Na rynku farmaceutycznym jest dostępna ogromna liczba preparatów wykazujących korzystny wpływ na kondycję włosów, skóry i paznokci. Do najważniejszych składników wspierających zdrowie i urodę należą witamina C, witamina A, witaminy z grupy B oraz cynk – informuje portal Mito-med.

 

Witamina A nie bez powodu jest określana „witaminą urody” – chroni skórę od wewnątrz, wspiera regenerację włosów oraz wzmacnia płytkę paznokci, a na dodatek działa szybko i efektywnie. Ujednolica koloryt skóry, łagodzi podrażnienia, poprawia elastyczność i jędrność, a także przyczynia się do redukcji zmarszczek. Wspiera zdrowie skóry głowy i piękny wygląd włosów.

 

Z kolei witamina C wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, czyli chroni organizm przed stresem oksydacyjnym, ale nie tylko. Opóźnia pierwsze objawy starzenia, korzystnie wpływa na układ naczyniowy, redukując przebarwienia na skórze. Dodatkowo wpływa korzystnie na metabolizm kolagenu, który odpowiada za wzrost włosów, paznokci i regenerację tkanek.

 

Cynk to pierwiastek, o którym nie można zapomnieć podczas urodowej regeneracji po zimie. Wzmacnia strukturę włosów i paznokci, przyspieszając ich regenerację po szkodliwych czynnikach.

Witaminy z grupy B – na straży zdrowia i urody

Witaminy z grupy B są cenione za swoje korzystne właściwości prozdrowotne, w tym również za korzystny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. W jaki sposób działają? Przede wszystkim wspierają regenerację skóry i włosów oraz wzmacniają płytkę paznokci. Witaminy z grupy B okażą się również strzałem w dziesiątkę przy problemach skórnych wynikających z zapalenia. Przynoszą ukojenie szorstkiej i suchej skórze, a także poprawiają jej nawilżenie.

Biotyna, czyli witamina B7, również jest nieodzownym sprzymierzeńcem wspierającym urodę po zimie. Wspiera syntezę białek budujących skórę, włosy i paznokcie.

Obok prawidłowej diety warto wprowadzić te substancje do swojego harmonogramu dnia.

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Komentarze

Komentarze