Jakim jesteś żywiołem? Woda, ogień, ziemia i powietrze w astrologii

Wszystkie cztery żywioły w astrologii – woda, ogień, ziemia i powietrze, współpracują ze sobą w równowadze i harmonii. Do każdego z nich, już w II w. n. e.  przypasowane zostały konkretne znaki zodiakalne. Każdy żywioł określony jest poszczególnymi cechami i posiada swoje mocne i słabe strony. Którym żywiołem jesteś?

pixabay.com

Ziemia

Byk, Panna, Koziorożec

Wspólne cechy: fizyczność, praktycyzm, zmysłowość, przyziemność

Osoby, których żywiołem jest ziemia są stabilne, silne, lubią mieć wszystko zaplanowane i realnie patrzą na świat. Są to osoby trwałe w swoich poglądach i przekonaniach, a także w uczuciach. Lubią, gdy wszystko jest uporządkowane i idzie zgodnie z ich planem. W miłości odznaczają się wiernością i niezwykłą stałością. Osoby urodzone pod znakami ziemnymi ciężko znoszą zmiany. Cechuje ich pracowitość i skrupulatność. Są bardzo praktyczni i zawsze można na nich polegać.

Powietrze

Bliźnięta, Waga, Wodnik

Wspólne cechy: umysł, intelekt, pomysłowość, niezależność, humanitarność, idee

Osoby urodzone pod znakiem powietrza są niezależne i samodzielne, a największą wartość stanowi dla nich wolność. Są bardzo spontaniczni i nieprzewidywalni, ciekawi świata i energiczni. Nie mają problemów w kontaktach międzyludzkich, lubią przebywać w towarzystwie i są niezwykle komunikatywni. Ciągle potrzebują zmian i dążą do nich. Często bujają w obłokach i głęboko rozmyślają – stąd wynikają ich nietuzinkowe pomysły. Cechuje ich wrażliwość i emocjonalność i silna potrzeba wolności.

Ogień

Baran, Lew, Strzelec

Wspólne cechy:  duch, inspiracja, energia, instynkt, komunikatywność, aktywność

Osoby, których żywiołem jest ogień cechują się ogromnym temperamentem. Są bardzo odważni, pełni pasji i chęci do działania. Wszystko co robią, wykonują z niezwykłym entuzjazmem i energią. Inni ludzie często czerpią z nich inspirację. Osoby urodzone pod znakami ognia są bardzo dynamiczne i ekspresywne. Lubią przejmować inicjatywę, podejmować ryzyko i pokonywać kolejne przeszkody. Kochają wyzwania. W miłości są namiętne, jednak często niestabilne.

Woda

Rak, Skorpion, Ryby

Wspólne cechy: emocjonalność, wyobraźnia, opiekuńczość, introwertyzm

Osoby urodzone pod znakiem wody są wyjątkowo uczuciowe i życzliwe. Osoby te cechują się niezwykłą intuicją, empatią. Kochają pomagać i opiekować się innymi. Ważną cechą osób, których żywiołem jest woda, jest umiejętność komunikacji z ludźmi. Jednak to w kameralnym gronie czują się dobrze i komfortowo. Są to osoby potrafiące słuchać, a także zrozumieć motywy innych. Unikają kłótni, są bardzo cierpliwi, jednak przez swoją wrażliwość bardzo często czują się pokrzywdzeni i zranieni.

Zobacz także: Numerologia! Jaka jest Twoja cyfra przeznaczenia?

 

Źródło: astroweb.com

Komentarze

Komentarze