Jedz codziennie TE PRODUKTY SPOŻYWCZE – dzięki temu unikniesz groźnych chorób i infekcji!

Każdy z nas powinien codziennie zjadać przynajmniej 5 porcji warzyw i owoców. Często bagatelizujemy zalecenia dietetyków i zamiast po nie sięgać, wybieramy wysokokaloryczne, przetworzone produkty. Zacznij jeść warzywa i owoce – dzięki temu unikniesz groźnych chorób i infekcji.

3/4 naszej „porcji zdrowia” powinny stanowić warzywa, natomiast 1/4 powinny być owoce – to bardzo istotna informacja, jeśli chcecie prawidłowo zadbać o swój organizm.

Specjaliści biją na alarm, ponieważ Europejczycy zjadają zbyt mało warzyw i owoców. Coraz częściej stołujemy się w barach szybkiej obsługi, nie zważając na to, że jest to szkodliwe dla naszego zdrowia. Jedząc kanapki nakładamy na nie zaledwie 2-3 plastry pomidora lub rzodkiewki – TO ZA MAŁO!!!

Włącz do swojej codziennej diety odpowiednią porcję zdrowych minerałów i mikroelementów – szybko zauważysz poprawę stanu zdrowia, unikniesz też poważnych chorób krążenia, cukrzycy. Pamiętaj o 5 porcjach dziennie!

Jedna porcja to nieduże jabłko lub średni pomidor, 12 dag surówki, miseczka zupy jarzynowej czy mały brokuł. Jeśli jesz trzy posiłki dziennie, dodaj do każdego ok. 185 g warzyw i owoców, pamiętając, że te ostatnie najlepiej zjeść do godz. 15. – przekonują specjaliści ze strony Portal Zdrowie.

Źródło: Portal Zdrowie

Zobacz też: Twój partner UNIKA TEJ WAŻNEJ CZYNNOŚCI? Może mieć problemy Z EREKCJĄ!

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze