Dziecko i Figura

Żywienie

Jedz JEDNO DZIENNIE, twoje ciało ci za to PODZIĘKUJE

jajka, właściwości jajek, jajka a zdrowie, jajka a cholesterol

Jajka są zdrowe. Dostarczają białka, składników mineralnych i witamin. Oto dlaczego warto je jeść codziennie.

Regularnie spożywane jajka mają pozytywny wpływ na zdrowie, wygląd i urodę. Wiele osób ich nie je w obawie o podwyższony cholesterol, ale to nieprawda.

Jeśli będziemy jeść jedno jajko dziennie, zmniejszymy ryzyko chorób ze strony układu sercowego. Dowiedli tego naukowcy z uniwersytetu Health Science Center. Przebadali oni pół miliona osób. Badanie trwało 9 lat.

Co się okazało? Osoby, które jadły jedno jajko dziennie, miały o 11% niższe ryzyko chorób serca i o 18% niższe niebezpieczeństwo zgonu z powodu choroby serca. Ponadto jedno jajko dziennie zmniejszało ryzyko udaru krwotocznego i udaru niedokrwiennego (o 26 i 10%).

Jajka nie tylko obniżają ryzyko udaru i chorób serca. Dostarczają pełnowartościowego i dobrze przyswajalnego białka. Ponadto są źródłem wielu witamin: A, B, D, E i K, a także minerałów: cynku, żelaza, wapnia i selenu.

Na dodatek jajka zawierają luteinę i cholinę.

Jeśli będziemy je jeść regularnie, poprawi się nie tylko nasze zdrowie, ale i wygląd. Wzmacniają włosy i paznokcie. Ulepszają kondycję skóry – twarzy i ciała.

Jajka można przygotować na słodko i na słono.

Zobacz też: Jedz DWA dziennie, a twoje CIAŁO ZMIENI SIĘ nie do poznania

Źródło: Onet, telegraph.co.uk
Źródło zdjęć: pixabay.com

  
Wyżej