Jedziesz nad morze? Polecamy TOP 5 atrakcji w Międzyzdrojach!

Większości Polaków Międzyzdroje kojarzą się z odbywającym się w tej miejscowości od 1996 roku Festiwalem Gwiazd. Koncerty, spektakle, spotkania i czy odciskanie dłoni.

To wszystko sprawia, że Międzyzdroje są uznawane za miasto gwiazd, gdzie warto bywać. Jednak poza obecnością sław, miejscowość oferuje także wiele atrakcji dla odwiedzających i turystów. Co zobaczyć w Międzyzdrojach? Z czego warto skorzystać?

 

Plaża

Oczywiście wybierając się nad morze, przede wszystkim myślimy o plażowaniu. W tym roku Bałtyk jest łaskawy dla turystów i cieszy słoneczną pogodą. Jednak spacery czy zabawa na plaży są świetnym spędzeniem czasu nawet, gdy nie ma upału. To wtedy szczególnie uwalnia się jod i oddychając możemy wchłaniać ten cenny pierwiastek.
Na plaży możemy podziwiać cudowne wschody i zachody słońca, a w sezonie plażować w gronie innych turystów.

Molo

Najbardziej znane polskie molo znajduje się w Sopocie, jednak to w Międzyzdrojach w niczym mu nie ustępuje! Spotykamy tu najdłuższe betonowe molo w Polsce!! Pomost ma ciekawą historię, bo pierwsze, niewielkie, drewniane molo powstało w Międzyzdrojach już w 1885 roku. Następnie było rozbudowywane, jednak w latach 50′ XX wieku zostało zniszczone przez sztorm i pożar.
Obecnie istniejące molo powstało w latach 90 i  umożliwia mieszkańcom i turystom spacery w głąb Zatoki Pomorskiej na długość aż 395 metrów.

 

molo w Międzyzdrojach

 

Aleja Gwiazd

W marcu 1996 roku zmarł wybitny reżyser Krzysztof Kieślowski. Przyszły Go żegnać tłumy. W tym szczególnym momencie stanęło razem środowisko kultury – wielu mądrych, utalentowanych ludzi. Wtedy zrodziła się idea organizacji wydarzenia, podczas którego artyści polskiej sceny, przedstawiciele biznesu i polityki, będą mogli się spotkać i cieszyć swoim towarzystwem. A co ważne spotkać się także z wierną publicznością.
Teraz w Alei Gwiazd każdy może poczuć się gwiazdą, a także wykonać pamiątkowe zdjęcie przy odciskach dłoni swoich ulubionych artystów.

 

Dla dzieci

Gdy pogoda nie dopisuje lub chcemy odpocząć od plaży, warto wybrać się do Gabinetu Figur Woskowych. W Międzyzdrojach znajduje się około 100 figur znanych postaci. Możemy tu zobaczyć na przykład Kleopatrę, Angelinę Jolie, czy… Baracka Obamę. I co ważne, szczególnie dla najmłodszych, z każdą z postaci można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Wiele atrakcji oferuje także Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach. Co roku organizuje wiele imprez. Są to między innymi październikowy pokaz talentów dzieci, młodzieży oraz dorosłych pod hasłem „Karawana Kultury”,  a także „Klasyczne Wtorki” czyli muzyczne spotkania w Parku Chopina.

 

rowerem po plaży

 

Aktywny wypoczynek

Odwiedzając Międzyzdroje możemy także zadbać o swoją sylwetkę. Poza pływaniem i uprawianiem innych sportów wodnych, korzystać możemy z siłowni plenerowych oraz innych obiektów sportowych oferowanych przez miasto.
Miłośnicy biegania mają do dyspozycji nie tylko plażę i okoliczne tereny zielone. Bardziej ekstremalni biegacze mają możliwość wbiec po nowo otwartych schodach na Kawczą Górę, a ze szczytu podziwiać panoramę Bałtyku, plażę w Międzyzdrojach  czy widok na Świnoujście.

 

schody na Kawczą Górę

 

Oddalając się zaledwie 8 kilometrów od Międzyzdrojów możemy odwiedzić niesamowity obiekt historyczny – grodzisko średniowieczne w Lubinie:

…grodzisko to pozostałość po wczesnośredniowiecznym grodzie, który funkcjonował tu pomiędzy X a XII wiekiem.

Na terenie Grodziska znajdują się fragmenty zabytkowych fundamentów, a także punkt widokowy na wsteczną Deltę Świny. Tym samym wycieczka do średniowiecznego Grodziska to atrakcja zarówno dla starszych, jak młodszych.

 

Międzyzdroje to miasto bezpieczne, przyjazne rodzinom z dziećmi i atrakcyjne pod każdym względem. Więcej informacji na stronie gminy Międzyzdroje.

 

 

 

Komentarze

Komentarze