Jego działanie jest ZADZIWIAJĄCE! Ułatwia ODCHUDZANIE i usuwa wszelkie TOKSYNY!

Mało kto wie, że seler naciowy to warzywo wyjątkowe, które ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Posiada ogrom dobroczynnych właściwości. W jego składzie znajdziemy witaminy A, C, E oraz B1 i B2. Z jego pomocą, odchudzanie staje się znacznie prostsze!

Seler naciowy to prawdziwe bogactwo wapnia, żelaza, magnezu oraz fosforu. Wiele diet odchudzających bazuje właśnie na tym warzywie, ponieważ jest ono niskokaloryczne. Kolejną zaletą spożywania selera naciowego jest działanie oczyszczające. Usuwa on z naszego organizmu wszelkie toksyny oraz substancje szkodliwe. Przyspiesza metabolizm i korzystnie wpływa na układ odpornościowy. W składzie selera naciowego znajdziemy również pthalide, składnik o właściwościach uspokajających.

Spożywanie selera i picie koktajli, które bazują na tym wyjątkowym warzywie przynosi ulgę obolałym stawom. Jest wiele warzyw, które są niezbędne w utrzymaniu prawidłowej wagi, jednak to seler zajmuje pierwsze miejsce w dietach odchudzających. Może być dodawany do sałatek, zup oraz innych potraw.

W stosunku do odmiany korzeniowej seler naciowy cechuje się większą zawartością soli mineralnych, witaminy C i olejku eterycznego.

Zobacz też: Chcesz nawodnić organizm i UNIKNĄĆ RAKA? Jedz te OWOCE I WARZYWA każdego dnia!

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze