Jesteś METEOPATĄ? Poznaj SKUTECZNY sposób na swoje DOLEGLIWOŚCI!

Jesteś meteopatą? Boli Cię głowa na zmianę pogody, dopada Cię senność lub nerwowość?

Wielu ludzi sądzi, że meteopatia to tylko wymysł. Jednak jak twierdzi doktor Michał Sutkowski, nie do końca. Bo naprawdę spore grono osób odczuwa różne dolegliwości związane z pogodą i trudno mówić, że są to sami hipochondrycy!

 

Generalnie „przeszkadzają” nam gwałtowne zmiany – ciepło, zimno, zmiany ciśnienia, zmiany frontów atmosferycznych, silny wiatr i tak dalej.

Czytaj także: Sensoplastyka dla dzieci – co to za zajęcia?

 

Jak sobie pomóc? Doraźnie dr. Stkowski – w rozmowie w Radiu Zet – radził, by skorzystać np. z uspokajających leków ziołowych (zawierających walerianę czy melisę), jeśli jesteśmy poddenerwowani. I przeciwnie, gdy dopada nas senność wypijmy kawę.

 

Jednak jest też bardziej skuteczny sposób na meteopatię! Jak się okazuje, na pogodę narzekają przede wszystkim osoby zamknięte w biurach!  A najmniej podatne na dolegliwości pogodowe są ludzie, którzy dużo przebywają na powietrzu – rolnicy, pracownicy fizyczni.

Zatem najbardziej skutecznym sposobem na meteopatię jest przebywanie na zewnątrz – spacerujmy, biegajmy, róbmy sobie wycieczki rowerowe. To nie tylko ograniczy dolegliwości związane z pogodą, ale też poprawi stan naszego zdrowia!

 

fot. pixabay

Komentarze

Komentarze