Jesteś w ciąży? Z tego środka transportu ZREZYGNUJ NA PEWNO!

Podróżowanie w czasie ciąży odradza się głównie kobietom o zagrożonej ciąży. Jednak nawet jeśli ciąża przebiega prawidłowo na te środki transportu należy uważać…

Z lotu samolotem należy zdecydowanie zrezygnować po 36 tyg. ciąży. Wtedy istnieje największe ryzyko poronienia oraz przedwczesnego porodu.

 

Lekarze zaznaczają, że podczas lotu siła promieniowania jest 100 razy większa niż na  Ziemi, dlatego ryzyko raka u dziecka kobiety, która często lata samolotem może wzrosnąć. Ponadto z lotu samolotem należy zrezygnować w przypadku problemów z łożyskiem oraz jeśli oczywiście lekarz prowadzący to odradzi.

 

ZOBACZ TEŻ:Te owady są agresywne! Zanim Twoje dziecko sięgnie po napój, sprawdz czy na butelce nic nie siedzi!

 

Również długa jazda samochodem może stwarzać zagrożenie, jeżeli nie robi się regularnych postojów. Odrobina ruchu w czasie postoju poprawia krążenie krwi w nogach. Także częste korzystanie z łazienki jest zalecane ciężarnym, ponieważ w ten sposób zmniejsza się ucisk na pęcherz. Warto podróżować samochodem z poduszkami powietrznymi.

 

Każda forma transportu jeśli jest długotrwała zwiększa u kobiet w ciąży wystąpienie zakrzepicy. Warto na czas lotu lub jazdy autem zaopatrzyć się w pończochy uciskowe lub specjalne skarpety.

 

Żródło:wpparenting /pixabay

 

Komentarze

Komentarze